Ktos mi "kradnie" internet!

witam

jestem tu nowa i niebardzo sie na tym wszystkim znam, mam jednak nadzieje, ze ktos bedzie w stanie mi pomoc.

Mianowicie: od pewnego czasu internet stasznie sie zamulił. Jestem pewna, że ktos podłacza sie do mnie wirelesem i nie wiem jak tego kogos zablokowac. czytalam wszystkie tematy na forum, ale niestety nie znalazlam tam zadnego rozwiazania mojego problemu.

Wczesniej przez Bitlorda transfer dochodzil nawet do 300kb/s a teraz ciągnie ledwie 30. stronki otwieraja sie w żółwim tempie.

Korzystam z XP Professional, mam polaczenie 1Mega

zrobilam skanowanie Network Diagnostics w Help and Support Centre (mam angielskiego windowsa) i oto co mi wyszlo

ja nawet nie wiem o co tu chodzi

plizzz help

Zacznij od używania polskich znaków,opcja zmień i popraw.

Używasz połączenia WIFI (bezprzewodowe) masz sieć,czy masz łącze stałe.

Jeśli masz połączenie WIFI,czy sieć jest zabezpieczona przed innymi użytkownikami - szyfrowanie.

Jak tam szkodniki - poczytaj w dziale Bezpieczeństwo ilogi HJT.

wklej loga na obecność wirusów, może ktoś sie wypowie, co do tego loga masz po prostu za długie pingi / może to być spowodowane też wirusami / lub problemami z konfiguracją sieci, napisz coś bliżej jaki to internet, jakie odległości między bazówką i Tobą, jaka antena, długość kabla od anteny do kompa itp. Z loga wynika, że konfiguracja DHCP z okresowo dzierżawionym IP. Spinguj brame domyślną z wiersza poleceń z parametrem -t przez pk. 5 minut i podaj wynik. I wymaż z podanego loga swój MAC, IP aby ktoś nie wykorzystał w złym celu bo dopiero możesz mieć kłopoty.

Elo.

Mam stałe łącze i jestem pewna, że wirusów i robali i żadnych innych gadów nie mam, ponieważ kilka dni temu zrobilam komputerkowi recovera (zdaje sie że to formatowanie dysku, prawda).

Caly net nie idzie przez żadną antenę, a kabel idzie z mojego pokoju po elewacji budynku prosto pod ziemię.

Znam kilku ludzi, którzy działają w ten sposób: kupują wirelesa, instalują u siebie na kompie i w ten sposób łapią sygnał (jeden znajomy ma takie miejsce w ogrodzie, gdzie sygnał jest naprade dobry). Jest taka możliwosć, że jakas pijawka przechwytuje moj sygnał?

I oc co chodzi z tym pingowaniem bramy domyslnej??? Jak już wspominałam w poprzednim poscie, jestem zielona w te klocki i nie wiem nawet gdzie znależć ten cały wiersz poleceń.

Dziękuje za odpowiedzi :slight_smile:

jeżeli masz neta przez kabel do “ziemi” to nie ma możliwości “pijawki” na 100 % przez wirelesa, co do pingowania to wpisz start-uruchom-cmd i pojawi się takie czarne okienko z migającym kursorem i tu wpisz ping / Twoja brama domyślna /, aby ją znaleźź wpisz w tym samym ekranie '/wcześniej / :ipconfig /all i tu odczytasz adres bramy, w tym momencie improwizuję ale jak będziesz mieć adres bramy to przykładowo będzie to wyglądać tak: ping 192.168.0.1 -t i niech Ci to działa przez 5-10 minut, zatrzymasz to przyciskając ctrl+c i wtedy podaj co Ci się wyświetliło :smiley:

oki, zrobiłam i oto, co się pokazało

Ping statistics for (nr bramy domyslnej)

Packets: sent =549, Received =549, Lost =0 <0%loss>,

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum =6ms, Maximum =297ms, Average =23ms

wklej loga jak mówiłem odnosnie wirusów, ja sie na tym nie znam, moiże sie ktoś wypowie, ale jeśli nie masz wirusów czasy do bramy masz duże i udaj sie do admina z sugestią.

oki, mam nadzieję, że ktos się tym zainteresuje…

z góry dziękuję za pomoc

dodam jeszcze tylko, że używam WinAntiSpyware oraz antywirusa, który był dodatkiem od firmy dostarającej internet - NTL NetGuard (tak się program nazywa), :slight_smile: