Ktoś mi się włamał na komputer, pisze mi w przeglądarce

omgg… to jeszcze nie koniec niespodzianek,

teraz nie umiem otwierać niektórych plików .exe wyskakuje komunikat “System windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć uprawnień aby uzyskać dostęp do elementu” czytałem na googlach o jakiś przejmowaniu plików, ale to nie skutkuje myślę że to dalej ten wirus blokuje…

Dodane 01.05.2011 (N) 11:32

a może spróbuje przywrócić system? co o tym myślicie np na 27.03

http://forum.idg.pl/zablokowany-kompute … 91641.html

tutaj masz o ustawieniach comodo

http://comodo.andgird.webd.pl/?id=comodo3

Myślę, że trojan.hosts.536 jest to robak, który automatycznie kopiuje się na pamięci przenośne po ich podłączeniu. Jego głównym celem jest zbieranie informacji o użytkowniku, zwłaszcza haseł do gier online. Biorąc pod uwagę fakt, że większość osób ma tak skonfigurowany system, by odtwarzał automatycznie zawartość urządzenia zaraz po jego podłączeniu, trudno się dziwić, że współczesne robaki i wirusy rozprzestrzeniają się tak szybko nawet poza Internetem. Sami im w tym pomagamy.

Jak usunąć Trojan.PWS.Siggen.2 ręcznie?

  1. Usuń wpisy rejestru ukryte Trojan.PWS.Siggen.2 (Free online spyware)

Jeśli zauważysz, że programy na komputerze z systemem nieprawidłowo, należy sprawdzić następujące wpisy w rejestrze i usunąć spyware bezpośrednio związanych z wpisów do rejestru w przypadku stwierdzenia.

HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run

HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ RunOnce

HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ RunServicesOnce

HKEY_CURRENT_USER / Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ RunOnce

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer \ Run

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion

Explorer / ShellFolders Startup = "C: \ windows / start menu / programs \ startup

  1. Jest to prawdopodobnie sposób załadować “Trojan.PWS.Siggen.2” złośliwych programów, przez ukrywanie w systemie plików WIN.INI i smyczki “run =” i “load =”, więc musi to być dokładnie sprawdzone.

  2. Clean up “IE pliku tymczasowego folderu” gdy oryginalny nośnik spyware prawdopodobnie przechowywane.

Jak usunąć Trojan.PWS.Siggen.2 natychmiast?

Najpierw musisz pobrać i zainstalować SpyDig. (Free online spyware)

Uruchom SpyDig i skanowanie systemu.

Jeśli zagrożenie “Trojan.PWS.Siggen.2” jest wykryty, kliknij “Usuń”, aby usunąć ten szkodliwy element.

Jeśli złośliwy program nie został całkowicie usunięty, prosimy o proces usuwania zagrożeń w trybie awaryjnym.

Jeśli zagrożenie nie mogą być usunięte metodą powyżej, należy uruchomić funkcję Analiza SpyDig i wyślij do nas raporcie. Nasi technicy z SpyDig Centrum zabezpieczeń analizować raport z analizy i dostarczy Ci właściwe rozwiązanie.

Znalazłem na forum, że trojan.siggen2.6721 może zostać usunięty przez Dr.Web.

Dodane 02.05.2011 (Pn) 18:05

#-o :smiley: :x :x :x :x :o :o :o

Dodane 02.05.2011 (Pn) 18:06

#-o #-o