Ktoś mi wbił na fejsa?


(Chrupek14) #1

Witam.

Wchodzę sobie dziś na fejsa i niby jak zwykle - nuda, jednak wszystko się zmieniło, gdy wszedłem na swój profil. Patrze, a tam lubię to: "Kocham szczerze browar w plenerze", chociaż w ogóle tego nie klikałem, jakby ktoś wbił na moje konto :expressionless: Raz też się nieco zdziwiłem, bo na maila przyszło mi info o zaktualizowaniu ustawień, chociaż też nic nie zmieniałem :expressionless: Dziwna sprawa, ale patrząc obiektywnie, to nie wiem jakim sposobem miałby niby ktoś moje hasło zdobyć (ani brute force, ani keylogger itd.) i po co, zresztą ten "ktoś" nawet hasła nie zmienił. Jednak z tym "Lubię to", którego nie klikałem mnie zastanawia. Jak myślicie??


(Ostatni Mohikanin) #2

"Ktoś mi wbił na fejsa??" - Lubię to!


(Chrupek14) #3

Hehehe nie żartuj, lepiej coś poradź :slight_smile:


(Kris-is) #4

Lepiej zmień hasło :smiley: Dopóki ktoś nie zdobędzie nowego hasła to Ci się nie wbije na fejsa :lol:


(Chrupek14) #5

Przed chwilą bawiłem się w ustawieniach i zrobiłem myk, że mnie mailem poinformuje, jeśli ktoś z innego kompa wbije, dlatego na razie nie zmieniam hasła, żeby tą osobę przyłapać 8)


(Srrs1988) #6

Anonymousa nie złapiesz :wink:


(system) #7

Nie klikaj w byle badziewie na FB i już.


(Chrupek14) #8

Właśnie sęk w tym, że moje konto jest puste, nie mam żadnych “Lubie to”, oprócz tego, które ktoś za mnie kliknął :expressionless:


(Dludwicki) #9
  1. Czy dopuszczasz do domowego komputera rodzeństwo/kolegów?

  2. Czy na “fejsie” masz ustawioną opcję “Zapamiętaj mnie” lub hasło zapamiętane w przeglądarce?

Jeśli na oba pytania odpowiedź brzmi “tak”, sprawcy szukaj w najbliższym otoczeniu.


(Chrupek14) #10
  1. Nie, z komputera sam korzystam i jest zabezpieczony hasłem,

  2. Tak mam zapamiętane hasło.


(sla17) #11

Mnie to tam nie dziwi, facebook (a nie cały “fejs”, brrrr, jak ja nienawidzę tego określenia) ma tyle odnośników na różnych stronach, że czasem nawet nieświadomie można w jakiś badziew kliknąć :wink:


(Gregorsi) #12

Zmień hasło, może jest zbyt proste (łatwe do odgadnięcia), wyłącz zapamiętywanie haseł w przeglądarce, nie magazynuj haseł na dysku komputera.

Jeżeli jesteś pewien że twój komputer nie sprzedaje haseł, to może zdarzyło ci się zalogować z innej maszyny która to robi(praca, szkoła, telefon).