Ktoś mi wbił na fejsa?

Witam.

Wchodzę sobie dziś na fejsa i niby jak zwykle - nuda, jednak wszystko się zmieniło, gdy wszedłem na swój profil. Patrze, a tam lubię to: “Kocham szczerze browar w plenerze”, chociaż w ogóle tego nie klikałem, jakby ktoś wbił na moje konto :expressionless: Raz też się nieco zdziwiłem, bo na maila przyszło mi info o zaktualizowaniu ustawień, chociaż też nic nie zmieniałem :expressionless: Dziwna sprawa, ale patrząc obiektywnie, to nie wiem jakim sposobem miałby niby ktoś moje hasło zdobyć (ani brute force, ani keylogger itd.) i po co, zresztą ten “ktoś” nawet hasła nie zmienił. Jednak z tym “Lubię to”, którego nie klikałem mnie zastanawia. Jak myślicie??

"Ktoś mi wbił na fejsa??" - Lubię to!

Hehehe nie żartuj, lepiej coś poradź :slight_smile:

Lepiej zmień hasło :smiley: Dopóki ktoś nie zdobędzie nowego hasła to Ci się nie wbije na fejsa :lol:

Przed chwilą bawiłem się w ustawieniach i zrobiłem myk, że mnie mailem poinformuje, jeśli ktoś z innego kompa wbije, dlatego na razie nie zmieniam hasła, żeby tą osobę przyłapać 8)

Anonymousa nie złapiesz :wink:

Nie klikaj w byle badziewie na FB i już.

Właśnie sęk w tym, że moje konto jest puste, nie mam żadnych “Lubie to”, oprócz tego, które ktoś za mnie kliknął :expressionless:

  1. Czy dopuszczasz do domowego komputera rodzeństwo/kolegów?

  2. Czy na “fejsie” masz ustawioną opcję “Zapamiętaj mnie” lub hasło zapamiętane w przeglądarce?

Jeśli na oba pytania odpowiedź brzmi “tak”, sprawcy szukaj w najbliższym otoczeniu.

  1. Nie, z komputera sam korzystam i jest zabezpieczony hasłem,

  2. Tak mam zapamiętane hasło.

Mnie to tam nie dziwi, facebook (a nie cały “fejs”, brrrr, jak ja nienawidzę tego określenia) ma tyle odnośników na różnych stronach, że czasem nawet nieświadomie można w jakiś badziew kliknąć :wink:

Zmień hasło, może jest zbyt proste (łatwe do odgadnięcia), wyłącz zapamiętywanie haseł w przeglądarce, nie magazynuj haseł na dysku komputera.

Jeżeli jesteś pewien że twój komputer nie sprzedaje haseł, to może zdarzyło ci się zalogować z innej maszyny która to robi(praca, szkoła, telefon).