Ktoś mi wysłał wirusa przez gg

Jakiś gnojek wysłał mi wirusa przez gg, Neron pokazł tylko, ze na komputerze jest wirus i jest duże zagrożenie, niestety nie zdążyłem zapisac lokalizacji. Nie wiem, co to za świństwo i boję się wyłączyć kompa. Jedyne co mi się rzuciło w oczy przy raporcie Nortona to nazwa sploit…

jak to usunąć??

o to log, nie wiem kompletnie co robić…

Znasz to :?: Jak nie kasujesz jak, jak tak to zostawiasz :slight_smile:

no ten gościu jest bezczelny, podał sie za mojego znajomego i wysłał wirusa. Nie mogę go znaleźć, Neron nic nie wykrywa przy skanowaniu, po skanowaniu online, Panda wykryła programy szpiegujące, jak je usunąć. Wystarczy w trybie awaryjnym?? Mógłby ktoś mi przypomnieć jak się właczało tryb awaryjny??

Z góry dziękuję za pomoc.

Jestem załamany jak komuś można takie świństwo zrobić… ;(

  1. Proponuję przeskaniwać system Ewido - http://www.ewido.net

  2. Włączasz tryb awaryjny:

Jakie … ?

Ja bym proponował to usunąć w awaryjnym

tak wyglądał raport;

Zdarzenie Status Lokalizacja

Spyware:Cookie/Adserver Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\Mariusz\Cookies\mariusz@adserver.o2[1].txt

Spyware:Cookie/Atlas DMT Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\Mariusz\Cookies\mariusz@atdmt[1].txt

Spyware:Cookie/Tradedoubler Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\Mariusz\Cookies\mariusz@tradedoubler[1].txt

Spyware:Cookie/Tradedoubler Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\Mariusz\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\zvwjr0zx.default\cookies.txt[.tradedoubler.com/]

Spyware:Cookie/Doubleclick Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\Mariusz\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\zvwjr0zx.default\cookies.txt[.doubleclick.net/]

Spyware:Cookie/Advertising Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\Mariusz\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\zvwjr0zx.default\cookies.txt[.advertising.com/]

Spyware:Cookie/Advertising Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\Mariusz\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\zvwjr0zx.default\cookies.txt[servedby.advertising.com/]

Spyware:Cookie/Advertising Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\Mariusz\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\zvwjr0zx.default\cookies.txt[.advertising.com/]

Spyware:Cookie/Statcounter Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\Mariusz\Dane

Niestety nie widzę tutaj tego wirusa, który został mi wysłany!!

Czy jest możliwe, że antywirusy go nie wykrywają?? Przypominam, ze w ostrzeżeniu Nortona była nazwa z częścią sploit.exe… moze komuś coś to mówi??

Są to zwykłe cookie. Przeskanuj system Ewido i wywal cookies np. CCleanerem :slight_smile:

a co z tym wirusem, który został mi wysłany? No przecież skoro Norton pokazał, ze zostałem zainfekowany i że nie moze usunąć wirusa, to coś znaczy??? Przecież niecodziennie pokazuje takie raporty, po otrzymaniu wiadomości na gg…

Złączono Posta : 03.07.2006 (Pon) 22:25

skanuję kompa Pandą raz jeszcze!! Bo Norton nic nie widzi, a zaraz przeskanuję tym programem zaproponowanym od Ciebie.

Dzięki Wam za pomoc, ja kompletnie nie wiem co robić w takich sytuacjach

Może wirus został zablokowany, może to był fałszywy alert NAV. Daj jeszcze loga z SilentRunners.

Przeskanowałeś system jak Ci mówiłem przy pomocy Ewido :?: :slight_smile:

A jest możliwość przeskanowania tym programem bez instalacji?? online, tak jak pandę??

Złączono Posta : 03.07.2006 (Pon) 22:33

właśnie instaluję ten program, no ale skoro Norton i Panda nic więcej nie znajdują…ale nie wymądrzam sie i grzecznie Was słucham… ;(

W logu syfu nie ma :slight_smile: Daj jeszcze log z SilentRunners może on coś ujawni …

i jeszcze jedno pytanko czy mogę sobie zostawić już ten ewido? Nie będzie się on kłócił z Nortonem, bo słyszałem, ze nie można mieć dwóch antywirusów??

Ewido nie jest antywirusem dlatego możesz go spokojnie pozostawić. :slight_smile:

Gdzie jest log z SilentRunners się pytam ?? :stuck_out_tongue:

silentrunners powiadasz? hmmm :wink:

HijackThis, Silent Runners oraz inne narzędz. - Instrukcja - opis SR masz pod Hijackiem :wink:

cokolwiek to jest zaraz zainstaluje, ewido już sprawdza system narazie jest ok :wink:

Złączono Posta : 03.07.2006 (Pon) 22:50

już instaluję

Złączono Posta : 03.07.2006 (Pon) 22:52

ewido znalazł aż 36 jak narazie programów szpiegujących, są to cookies, których nie usuwa eastcleaner, można się ich pozbyć ręcznie??

Złączono Posta : 03.07.2006 (Pon) 22:54

silentrunners, niestety strona z programem jest już nieaktualna ;(

Złączono Posta : 03.07.2006 (Pon) 23:05

okazuje się, ze jedynym problemem są te wstrętne cookies…nawet ewido nic nie wykrył, ale i tak się boję :roll:

:o nie znam …

CCleaner 1.30.310

a przy pomocy Ewido nie możesz wyalić … ? :hmmm:

usunął, rzeczywiście…wielkie dzięki!!

Czyli ten wirus musiał się okazać jakąś podpuchą? Czyż nie??

Jest możliwe że :

a) fałszywy alert NAV

b) NAV zablokował wirusa, a ty w przypływie paniki ( :stuck_out_tongue: ) stwierdziłeś, że go przepuścił :wink:

c) on jednak tam jest … :hmmm: