Ktos mnie pinguje

Witam od paru dni mnie pinguje jakis koles,wiem ze pinguje bo sie mi przyznal ,pingi sa tak po 1k ciagle i grac nie moge . Mieszkam zagranica mam router : zyxel p2812

Nie mam narazie dostepu do routera bo haslo gdzies wcielem i nie mam.

prosze mi jakos pomoc :d

nie mam polskich znakow prosze o wyrozumialosc

Najprościej będzie wyłączenie usługi. Dzięki temu jak twój komputer odbierze żądanie - nie odpowie na niego. Możesz wykorzystać do tego zaporę systemową lub zewnętrzną w postaci programu.

Dodane 02.06.2013 (N) 16:32

wylaczenie-odpowiedzi-komputera-ping-t8501.html - win XP

pl.stealthsettings.com/activare-dezactivare-ping-icmp-echo-request-pe-windows-vista.html - Vista

Ukryj swą nazwę sieci , i po problemie .A podstawy to tu http://www.komputerswiat.pl/poradniki/s … zniej.aspx

Zaloguj się do routera, włącz w nim zaporę sieciową i zobacz czy masz tam też opcje blokowania odbierania pakietów ping (ICMP echo request) z sieci LAN oraz WAN. Możesz też aktywować ochronę przed atakami DoS, tj. SYN Flood, Smurf Attack itp. oraz blokować pofragmentowane pakiety.

Niekoniecznie po problemie, bo nie wiadomo nawet czy atak jest na AP, czy z sieci WAN/Internetu.

sorry ze dopiero teraz pisze no ale typ znow mnie zaczal pingowac i moje pytanie jak aktywowac ochrone przed atakami DoS,tj syn flood,smurf attack itp ?

i tak z innej beczki , czemu jak chcesz wlaczyc windows defender to mi blad wyskakuje 0x80070424?

Ok,wbilem do routra i tam cos kliknalem imcp i odrazu pingi zniknely :d zobaczymy czy tak bedzie :stuck_out_tongue: