Ktoś to może wytłumaczyć?

Kłaniam się ,czy może mnie ktoś oświecić o co tu kaman ? https://allegrolokalnie.pl/oferta/limitowany-papierek-po-lodach-„koral-ekipa

Jest na youtubie jakiś kanał dla dzieci “ekipa”.
I ktos tam wpadł na jakiś pomysł zwrotu prowizji z allegro, czy jakiś podobny przekręt. Jak kupujący nie zapłaci.

wygląda jak jakaś nieudolna próba prania pieniędzy lub oszustwa/przekrętu

dla ciekawych papierek z lodem wart jest 2 zł :slight_smile:

Rozwiniesz? bo nie słyszałem o tym, a brzmi ciekawie

Mu chyba chodzi, że sprzedający jest stratny jak nikt nie kupi, bo śmieć niebiodegradowalny zalega a Allegro naciska daj nam “6 złotych” bo nie użyłeś tricku na kilka darmowych lokalnych ogłoszeń.

Jak patrzę na tabele opłat i prowizji na allegro lokalnie to wynosi 7.9%. Jeżeli dobrze rozumiem to w przypadku odbioru osobistego lub przedpłaty allegro by ściągnęło od razu, aczkolwiek w tej ofercie jest tylko płatność z góry, więc Allegro powinno ściągać dopiero po zapłacie, a opłata za wystawienie to 0zł.

Więc nie powinno obciążyć sprzedającego kwotą 19 750zł prowizji. Konto jest na allegro od roku i 10 miesięcy i w ciągu ostatniego roku jest to jedyny przedmiot który próbuje sprzedać/kupić użytkownik.

Z lodem.
A producent kupuje hurtowo po kilka groszy za opakowanie.
(producent lodów nie robi własnych opakowań tylko zamawia w firmach specjalizujących się w produkcji opakowań).

Może chodzi o DNA w środku papierka lub odciski palców jakie się nie starły od złego magazynowania.

Dzieci po zjedzeniu loda wylizują opakowanie i wystawiają papierek na Allegro.
Czyli tak jak powiedział @krystian3w sprzedają swoje DNA i ślinę która jest bardzo wartościowa.

Reklama. Podpisali umowę na reklamę lodów, i to jest jedna z form reklamy. Zresztą udana, bo ludzie zdziwieni tak jak ty, wrzucają linki gdzie popadnie za darmo. W końcu wiosna, więc pora jest w sam raz na rozpoczęcie kampanii.

Ale zarabianie z reflinków “Allegro” lub skraczaczy linków czy letniego obżerania się lodami za 2 złote?

Zarabianie z szumu wokół tematu.

Przypadkiem przeglądając newsy trafiłem na trop

https://www.money.pl/gospodarka/lody-koral-od-friza-puste-opakowania-licytowane-sa-na-aukcjach-internetowych-6627171411688160a.html?amp=1

Chociaż nadal jestem przekonany, ze to forma prania pieniędzy. Patrząc, ze kto przy zdrowych zmysłach ma do wydanie 250 000 na papierek

Nikt tego nie kupuje. Ekipa podpisała umowę na reklamę z producentem lodów. To jest częścią tej kampanii. Taka forma reklamy.

https://allegro.pl/oferta/klawiatura-asus-x555-f555-k555-r515-r556-r556l-6605568391
Podobna akcja.
Nie ma nic wspólnego z reklamą, ten przedmiot normalnie kosztuje 30-50 złotych.
Ilość wystawionych i niesprzedanych przedmiotów ma się z jakiegoś powodu zgadzać.

Pewnie mają maksymalnie z 2 sztuki a niby podbicie ceny ma zniechęcić przed kupnem.

Czasem też niby sztuk z maks 10 a sprzedawca po kupnie 1 już zamyka ofertę.

Allegro pobiera opłatę 7.9% prowizji od transakcji
Co jeśli jakiś dzieciak wystawił dla beki I ktoś wylicutuje za np 200k po czym przeleje pieniądze A następnie skorzysta z prawa zwrotu.
Sprzedający ma prawo zwrócić 200k A prowizja allegro 16k jest do zapłaty przez sprzedającego. Czy ja nie jestem dobrze doiformowany czy w takim przypadku prowizja jest zwracana??

1 minuta szukania w regulaminie.

Czy mogę odzyskać prowizję od sprzedaży, jeśli umowa nie została zrealizowana? - Pomoc Allegro

Tak. Możesz złożyć wniosek o zwrot prowizji.

Prawo zwrotu dotyczy jeżeli kupujesz od przedsiębiorcy a nie osoby prywatnej nieprowadzącej działalności gospodarczej