Ktos uzywa mojego ip... huh?

[Z gory przepraszam jesli umiescilem temat w zlym dziale, nie moglem znalezc odpowiednieszego…]

Jak w temacie. Podejrzewam, ze ktos uzywam mojego ip (jesli to w ogole mozliwe - nie liczac tureckich hakerow :P). 2 powody:

-wolniejsze dzialanie internetu bez przyczyny i spadki transferu w ciagu dnia (nie zdarzalo sie wczesniej)

-serwer rapidshare - nie moge sciagac (musze czekac), gdyz z mojego ip wlasnie zostal pobrany plik, po odczekaniu nagle licznik wskakuje na wartosc jak po pobraniu 100 MB - nic nie sciagam, problem nie wystepowal wczesniej, gdy chcialem moglem bez problemu sciagac…

Jakies sugestie, porady?

Pewnie jesteś w sieci osiedlowej , więc nie masz “swojego IP” wychodzącego na świat , tylko wszystkie osoby z tej sieci mają jedno publiczne IP , dlatego rapidshare wyświetla że ktoś już pobiera. A może być wolniejsze właśnie dlatego że ktoś coś ssie z sieci.

Problem tkwi w tym, ze moj dostawca (multimedia) zapewnia mi unikalne ip, wiec cos takiego nie powinno miec miejsca…

Tak ci się tylko wydaje że unikalne w rzeczywistości jesteś za natem i nie masz publicznego IP a taki usługodawca jak ten korzysta zapewne z innych usługodawców takich jak netia i neostrada tp

No dobra, w takim razie zna ktos rozwiazanie (albo nawet sprawdzenie) tych problemow ktore nigdy wczesniej przez ponad rok nie wystepowaly…? Podkreslam ze nigdy nie mialem takich sytuacji, a ciezko mi uwierzyc, ze nagle sie okazuje, ze kilka(nascie/set) ludzi rowniez korzysta z tego co ja, a przez rok nikt z nich nie sciagal nic z rapidshare wtedy kiedy ja probowalem… :confused:

Daj własiwości połaczenia internetowego i podaj jakie masz tam IP - ustalimy czy wewnetrzne czy zewnetrzne… 2 take same IP w sieci byc nie moga bedzie konflikt ale ktoś moze sie podszywac pod MAC adres :slight_smile: jesli w sieci jest przeznego autoryzacja…

Multimedia to coś jak Netia czy Neostrada więc raczej masz zewnętrzne IP. Może spróbój zresetować połączenie.

Masz w domu więcej niż jeden komp ? np. rozdzielasz routerem ??

Zadzwoń do Multimedi czy oni czegoś nie robią(spadki transweru).

Internet uzywany tylko na 1 kompie.

IP: 172.19.113.37

to jest IP z tzw puli adresów prywatnych, na świat cała sieć wychodzi z jakimś jednym adresem publicznym (możesz go sprawdzić na http://www.whatismyip.com/).

jeśli do tego nie macie transparent proxy dla połączeń www, który dodawałby w zapytaniu o stronę nagłówek x-forwarded-for, to połączenia wychodzące na świat z różnych komputerów sieci lokalnej są praktycznie nierozróżnialne.

prawdopodobnie to jest przyczyną Twoich problemów z rapidshare.

No wlasnie adres otrzymany w podanej przez Ciebie stronie pokryl sie z komunikatem ‘Your IP-address xx.xx.xxx.x is already downloading a file’. Aczkolwiek w ogole sie na tym nie znam - da sie z tym cos zrobic?

wykup u dostawcy internetowego własny publiczny adres IP.

Wykup, wykup… może nie będziesz musiał, coraz częściej jest to bezpłatna opcja. Z tego co wiem w Toya jest darmo, u mnie w ramach tych droższych abonamentów też…

Dziekuje wszystkim za udzielona pomoc, do zamkniecia.

o ile wiem to Multimedia zapewnia dynamiczne IP. Za każdym połączeniem powinieneś mieć inny IP.

w cale nie, ja mam stale IP caly czas od 5 mieiscy. Co Ty na to?

witam.mam problem z konfiguracja sieci w domu.Chodzi o 3 kompy.Chodza tylko 2 i nie wiem jak to zrobic aby chodzily 3.Czy moze byc to wina np.szybkosci netu???Mam 512 a to jest za malo.J estem laikiem w tym.Prosze o pomoc.Dzieki