Ktoś wie gdzie dostane takie montowania 120mm wentylatora do zatoki 5.25?

post-24288-0-07908400-1403987986.txt

 

Potrzeba mi coś takiego aby włożyć to w 3 wolne sloty 5.25 z przodu obudowy i zamontować do tego wentylator 120mm (+ później wykombinować jak zrobić do tego jakiś filtr przeciw-kurzowy albo zainstalować grill)

 

Tylko nie wiem gdzie tego szukać w polskich sklepach czy nawet jak to by się fachowo u nas nazywało, ktoś wie czy można to dostać gdzieś u nas w polskich sklepach (i gdzie)?

A nie możesz sobie wygiąć dwie blaszki wywiercić w nich otworki i przykręcic jak dysk ?

 

Co jak co to już 3 plastikowe zatoki, to nie jest wewnętrzne tylko zewnętrzne i niestety ale nie mam do tego narzędzi aby coś takiego wykonać o ile 3 białe plastikowe zaślepki z starej obudowy mam i mógłbym je do siebie klejem skleić to już niestety nie mam czym wyciąć utworu którym wentylator będzie zaciągał świeże powietrze do obudowy oraz nie mam jak zrobić mocowań do tego wentylatora oraz w środku wyciąć w tych zaślepkach nadmierny plastik aby wentylator dobrze przylegał do plastikowych elementów, mam zarys w głowie jakby to można zrobić ale nie mam do tego niestety narzędzi :confused:

 

  • musiałbym się jeszcze wykosztować na czarną farbę aby to pomalować jest szansa, że taniej może wyjść jak by kupić gotowca o ile w ogóle takie coś można kupić w naszym kraju.

http://www.morele.net/scythe-kama-bay-plus-5-25-bay-system-cooler-silver-lsca0009-400697/

Widziałem to w angielskim internecie, cholernie rzadko to już dostać i drogie jest (cena minimum to 100zł) :confused: w przeciwnym razie było by to dobre rozwiązanie. Tylko, żeby to było i było tanie… Wydaje mi się też, że ta plastikowa zaślepka będzie tańsza ale jak masz coś podobnego to wal śmiało, czekam na propozycje jeśli gdzieś to dorwiecie. Nie chciał bym na to tylko miliona wydać :confused: (a to plastikowe to myślę cenowo to będzie kilkanaście zł max)

 

ale ta karma jest “sexy” chciałbym to mieć :3

Ewentualnie w wersji budżetowej można na opaski zaciskowe zamocować sobie wentylator w tych zatokach. w miejsce zaślepek założyć jakąś pończochę co by pełniła rolę filtra.