Ktoś wygrał aukcję i po jej zakończeniu chce odwołać kupno [wydzielono]

Witam

Licytowałam przedmiot na allegro. Pan, który go wystawił odwołał moją licytację, podając za powód to, iż przed licytacją nie zadzwoniłam do niego. Jest to nieprawdą, bo dzwoniłam. Pan odpowiedział, że o ten przedmiot biją się 2 osoby i że jego oferta jest dalej aktualna, więc zalicytowałam; byłam jako jedyna, która licytowała. Czy ten Pan mógł tak zrobić? Proszę o pomoc.


Rozumiem, że jesteś pod wpływem emocji, ale na przyszłość opanuj się i pisz po polsku, aby każdy mógł Cię zrozumieć. Twój post był kompletnie niezrozumiały. Brakowało Ci znaków interpunkcyjnych i przede wszystkich polskich liter. Jedno zdanie składało się z wielu zdań złożonych, a o innych błędach już nawet nie wspominam. Edytowałem post, aby był zrozumiały dla reszty. Następnym razem po prostu taki temat poleci do kosz.

Pozdrawiam

roobal

Tym razem wydzieliłem do osobnego wątku, proszę się nie podpinać w przyszłości i nie odkopywać starych wątków.

Skoro wygrałaś aukcję sprzedający musi ci wysłać przedmiot. Jeśli tego nie zrobi spór :arrow: allegro :arrow: policja :wink:

A co to za licytacja, że trzeba przed nią gdziekolwiek dzwonić? :?

Nikt nie powiedział że  licytacja dobiegła końca. Przed zakończeniem licytacji wystawiający ma zawsze prawo ją odwołać (nawet bez podania przyczyny). Jeżeli nie dokonałaś  wpłaty i licytacja została odwołana przed jej  zakończeniem w żaden sposób  nie  możesz zmusić sprzedającego do jej finalizacji.

Tytuł sugeruje że aukcja się zakończyła, a wtedy jesteś na wygranej pozycji.

@Longhorn2009

 

Tytuł jest kopią z wątku, z którego wydzieliłem podpinkę koleżanki :wink:

Zdaje mi się, że sprzedający chce sprzedać przedmiot poza Allegro, komuś innemu. A to jest oczywiście niezgodne z regulaminem serwisu.