Ktoś wygrał aukcję i po jej zakończeniu chce odwołać kupno


(adam749) #1

Pewien user wygrał u mnie aukcję i parenaście minut po jej zakończeniu wysłał mi maila że chce, abym odwołał jego licytacje, bo czegoś tam nie zauważył.

Regulamin Allegro mówi że tego nie wolno robić:

I pytanie Jak koleś odpisze, że nie chce tego towaru to co moge zrobić? Zgłosić sprawę do Allegro, czy jakoś go "przekonać" do kupna??

Po za tematem powiem że kasa z tej aukcji jest mi bardzo potrzebna.

Z góry dzięki!


(Leszek Glinowiecki) #2

Możesz poprosić Allegro o zwrot prowizji, kupujący dostanie negatywny komentarz od Ciebie i pierwsze upomnienie od allegro. 3 takie upomnienia i konto delikwenta jest blokowane.

Zmusić do zakupu teoretycznie możesz, ale prawda jest taka, że gość ma bodajże 7 dni na zwrot przedmiotu (tak jest przy zakupach internetowych, możesz jeszcze zapytać za darmo w Urzędzie Ochrony Konsumenta http://www.uokik.gov.pl/) i Ty musisz mu oddać całe pieniądze, więc mija się to z celem.

Poproś o zwrot prowizji i wystaw przedmiot ponownie.


(Airborn) #3

a to przypadkiem nie dotyczy tylko firm? osoby prywatne zdaje się są wyłączone z tego zapisu.

Wygranie aukcji jest uważane za podpisanie umowy cywilno-prawnej więc wygrywający jest zobowiązany prawnie do zapłaty za towar, a Ty oczywiście do przekazania towaru.


(Master Piotr) #4

poproś o zwrot prowizji , wystaw przedmiot ponownie :wink: Oczywiscie jak napisał Airborn można się sądzić ale bądźmy ludźmi :wink:


(Porchekarera) #5

Chyba pisze, że kase potrzebuje. Napisz mu, że jeśli licytował i wygrał to znaczy, że kupuje i powinien zapłacić. Przed licytacją mógł się zastanowić zanim się coś licytuje czy kupuje trzeba się temu dobrze przyjżeć i to jest wyłącznie jego wina. Równie dobrze mógł to zrobić specjalnie....


(Mroczny30) #6

10 dni na zwrot

Ostatnio miałem taką sytuacje. Do allegro wypełnij wniosek o zwrot prowizji i sprzedaj towar ponownie. Możesz także pozwać kupca, o nie wywiązanie się z warunków umowy, ale sprawa może się ciągnąć latami, a kase dostaniesz tą co wylicytował kupujący.