Ktoś zarejestrował się na mój e-mail

Witam. Otrzymałem wiadomość z podziękowaniami za rejestrację na DLH.net. Co z tym zrobić? Nie zakładałem tam konta, nawet nie znam tej strony.

  1. Przesłuchać (styl koreański) rodzinę i znajomych.

  2. Zrobić rachunek sumienia komu podałem swoje hasło do skrzynki mail.

  3. Przekopać komputer czy czasem keyloger nie kradnie haseł.

 

  1. Zlać totalnie i potraktować jako fake info mające na celu skuszenie do rejestracji i odwiedzin strony :stuck_out_tongue:

Od DHL (między innymi) ostatnio było rozsyłane dużo spamu, być może teraz, zamiast informacji o odbiorze i odpłaceniu przesyłki, teraz są rozsyłane informacje o rejestracji konta. Przyjrzyj się tej wiadomości - czy masz tam jakiś załącznik (nie otwieraj!) oraz dane do zalogowania?

@Pablo_Wawa: nie chodzi o DHL tylko o DLH, to chyba strona dla graczy :slight_smile:

 

@krystian0120: to może być zwykły spam. Np. czasem przychodzą maile z nagłówkiem “Re:” z firm ubezpieczeniowych jakby to była odpowiedź. Po prostu liczą na to, że zaciekawiony wejdziesz na stronę i może z czegoś skorzystasz. Pewnie twój mail jest w ich spamerskiej bazie danych :slight_smile: Dla spokoju zmień hasło skrzynki na dłuższe :slight_smile:

Sama rejestracja na jakiejś stronie nie oznacza automatycznie jego aktywacji. Czasami jest to spam. Przeważnie w stopce jest informacja, że jeśli nie masz pojęcia co to za email lub nie jest adresowany do ciebie to masz go zignorować. Bo ja mogę w tej chwili założyć sobie konto na konto xxxx@xxx.pl i się okaże, że ktoś takie konto ma i mu przyjdzie link weryfikacyjny :stuck_out_tongue:

Ja miałem kiedyś ubaw jak założyłem sobie testowe konto na stronie z łatwymi emailami i po jednym miesiącu zaczęły przychodzić informacje o zakupach na allegro