Ktoś zna słowacki bądź kogoś kto go zna?

Ostatnio się języka słowackiego zacząłem uczyć. Jakieś podstawy już znam… w ramach doskonalenia praktycznego oraz wzbogacania słownictwa postanowiłem zabrać się za tłumaczenie krótkich (4-6 zdań), prostych tekstów (chociażby z katalogów, ulotek, stron WWW).

Jednakże, jeśli ktoś na tym forum zna tenże język bądź osobę, która nim włada, i byłby chętny pomóc mi w nauce poprzez sprawdzenie poprawności tłumaczenia bądź rozwianie jakiś wątpliwości (oczywiście darmowo - 1,2 teksty miesięcznie to nie dużo :slight_smile: ) - będę wdzięczny :slight_smile:

Zainstaluj, Client for Google Translate-Online, będziesz tłumaczył wiele języków.

@ArN wie że

więc przypuszczam że takie rozwiązanie zna. Osobiście nie uczyłbym się języka korzystając z “Translate” gdyż głupot można się nauczyć. ArN- a może n.p. tu zajrzyj http://www.porteuropa.eu/slowacja/nauka … lowackiego

Dobroduszny, daj spokój z translatorem :wink: On fragment, który powinien brzmieć “jak grzyby czy czereśnie” przetłumaczył jako “jak grzyby po deszczu i wiśnie” :wink:

xyzzyx, dziękuję za linka, ciekawie się zapowiada :wink: A wiesz może, czy w razie czego można jakąś wątpliwość skonsultować?

Nie wiem jak to będzie, ale spróbuj napisać na lang-8 - być może ktoś tam zagląda, poprawi Cię :slight_smile:

sla17, system wygląda ciekawie :wink: Zobaczymy, jak z frekwencją.