Któy laptop będzie lepszy..?

Witam serdecznie Forumowiczów!

Chciałbym się dowiedzieć który z 2 laptopów będzie lepszy. chodzi mi o ogólnie pojętą wydajność.

Pierwszy to ACER Aspire 5720G

Procesor: Intel Core 2 Duo T5250 1,5Ghz, 667mhz, cache 2mb

Pamięć ram: 2GB DDR2 667Mhz

Karta graficzna: ATI Radeon HD 2300 256mb własnej pamięci

Dysk Twardy: 160GB

Drugi to ACER Aspire 5520

Procesor: AMD Athlon X2 1.9Ghz, cache 512kb

Pamięć ram: 2GB DDR2 (nie wiem ile Mhz)

Karta graficzna: Geforce 7000M

Dysk twardy: 160GB

Głownie nurtuje mnie procesor -który będzie lepszy -AMD ma wyższe taktowanie (1,9 do 1,5 intela)

Będę niezmiernie wdzięczny za wszelakie sugestie co do wyboru jednogo z wyżej opisanych modeli…

Z góry dziękuję za pomoc.

Damian

A pan chce nowy kupić czy używany i ile pieniążków pan ma ?

ACER Aspire 5720G jest lepszy …

Ogólnie ten pierwszy ma lepszy procek, chociaż ma niższe taktowanie.

Grafa w drugim wydaje się być minimalnie lepsza ale niezgodna z nowymi standardami tzn. DX10, PS 4.0 itp.

VampirLord - Nie chcę kupić ani nowego ani używanego :wink: Po prostu mam taką okazję by wymienić 5520 na 5720G beż żadnej dopłaty i dlatego pytam czy w ogóle warto… (obydwa używane).

Co do kart graficznych To ten geforce jest zintegrowany. Wszędzie na testach kart mobilnych radeon hd 2300 przewyższa 7000M, np: http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-kar … 174.0.html wynika że radeon jest kilkukrotnie lepszy od tego geforce i myślałem że grafika na pewno będzie lepsza… Choć teraz nie mam już pewności…

Choć głównie chodzi mi o procesor - na obydwu laptopach mam obecnie Windows 7 ultimate. “I teraz Indeks wydajności systemu Windows” ocenił procesor 5720G na 3,8 (core 2 duo T5250 1,5Ghz) A procesor 5520 na 4,5 (Amd Athlon X2 1,9Ghz)… Dlatego nie wiem co myśleć i zapytałem na forum…

indeks wydajności ustala się jako najmniejszą wartość ze składowych, podanych w tym teście. Lapek z prockiem Intela jest lepszy, chociażby ze względu na grafikę