Kubuntu 10.04 LTS Lucid Lynx - WUBI nie instaluje systemu

Otóż, mam problem z Linuxem Kubuntu. Chce zainstalować go wewnątrz Win (z napędu wirtualnego gdzie zamontowany jest obraz) lecz po uruchomieniu WUBI nie ma instalatora chociażby takiego jaki można pobrać z tej strony.

Zamiast tego:

image_id: 3217

Mam to:

image_id: 3212

Po wybraniu Demonstracja i pełna instalacja pojawia się to:

image_id: 3213

A chcąc skopiować i uruchomić z dysku wybieram opcja ostatnia i pojawia się to:

image_id: 3214

Kopiuje się i kopiuje

image_id: 3215

A na samym końcu po kilku już nieudanych próbach zainstalowania Linuxa przez WUBI pojawia się to:

image_id: 3216.

Pełny log znajduje się na tej stronie.

Czemu sie tak dzieje? Na wczesniejszej dystrybucji instaluje się tak jak na 1. screenie.

EDIT: Dodano pytanie, poprawiono temat

To co Ty instalujesz to nie jest Wubi. Jeśli na płycie z Kubuntu nie ma pliku Wubi.exe to musisz albo pobrać Ubuntu i zainstalować Ubuntu+KDE albo pobrać sam instalator Wubi i przeprowadzić instalację sieciową.

Pozdrawiam!

Uruchamiam własnie WUBI z dysku instalacyjnego. A nie moge uzyc instalacji z internetu poniewaz uzywam BlueConnect ( co samo mowi za siebie )

Uruchomiłeś plik Wubi.exe? Z tego co pamiętam na płycie powinny być 3 opcje do wyboru: pierwsza to tak jak masz na obrazkach - wyłączenie Windowsa i ponowne uruchomienie komputera i rozruch z płyty w trybie LiveCD i ewentualne instalacja systemu na osobnej partycji; druga to tak jak masz na obrazki - dowiedz się więcej i jest to zapewne przejście na stronę kubuntu.org i trzecia - instalacja wewnątrz systemu Windows a u Ciebie jej brak na liście, dlatego sprawdź zawartość płyty.

Sprawdź jeszcze sumy kontrolne, bo wg błędów w logu nie pasuje instalatorowi wielkość obrazu ISO.

Pozdrawiam!

Programem EF CheckSum Manager wykazuje dużo błędów CRC. Czy możliwa jest ze to własnie przez to nie WUBI nie działa tak jak powinien?

BTW Bootowanie jako LiveDVD działa bez zarzutu.

Z tym, że Wubi wypakowuje jakiś obraz instalacyjny i być może on zawiera błędy. Też go sprawdź, powinien być gdzieś w X:\ubuntu\boot\installation.iso czy jakoś podobnie.

Pozdrawiam!

Jest obraz iso. Również w tym wypakowanym obrazie są błędy CRC. W sumie to ich jest ok 96.

Link do pliku wygenerwoanego przez EF CheckSum Manager

a sprawdzałeś sumę md5 pliku iso z kubuntu (tego co wypaliłeś na płycie)?

Po pobraniu z mirrorów na oficjalnej stronie nie dokonałem sprawdzenia sum kontrolnych. Jednakże nie mam teraz jak sprawdzić ponieważ nie mam już go na dysku ( zawsze zbyt mała pojemność xd)

Właśnie cały czas o to mi chodziło.

Takie rzeczy sprawdza się zarówno w celach bezpieczeństwa aby się upewnić, że to co pobierasz jest tym czego oczekujesz jak i w celu sprawdzenia czy obraz został prawidłowo pobrany.

Pozdrawiam!

Teraz i tak nie mam jak pobrać ani odzyskać tamtego obrazu. Wypakowany obraz przez WUBI ma chyba nawet te same błędy CRC co oryginał wypalony na DvD.