Kubuntu 11.10 Pidgin nie uruchamia się

Witam. Mam taki oto problem… Zawsze komunikator Pidgin włączał mi się wraz z Kubuntu 11.10 lecz dziś tak się nie stało. Poszedłem sobie do konsoli i…

banan@Banan:~$ pidgin


(Pidgin:2524): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed


(Pidgin:2524): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed


(Pidgin:2524): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed


(Pidgin:2524): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed


(Pidgin:2524): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed


(Pidgin:2524): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed


(Pidgin:2524): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed


(Pidgin:2524): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed


(Pidgin:2524): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed

Naruszenie ochrony pamięci

Co wy na to?

Przeinstaluj go. Jeżeli to nie pomoże, to zastosuj się do tych wskazówek:

https://wiki.ubuntu.com/Apport#How_to_enable_apport

Będzie mi to potrzebne do zgłoszenia błędu na launchpadzie, ponieważ u mnie niekiedy również to występuje.

Tylko nie chciał bym kasować wszystkich danych jakie mam w nim zawarte.

Wykonaj kopię zapasową katalogu .purple, który znajduje się w Twoim katalogu domowym.

Zanim przeinstalujesz co kolwiek zainteresuj sie linkiem podanym przez Triniti888 dzieki apport bedziesz mogl wykonac raport tego co powoduje blad pzdr.

Dodane 14.11.2011 (Pn) 17:13

…bez tego jak przeinstalujesz i blad sie pojawi po jakims czasie to wrocisz do punktu wyjscia a tak bedziesz wiedzial przy nastepnej okazji jak go naprawic .

Hmm… Jest tak:

Jak zainstaluje od początku to działa. Jak podmienię .purple to już nie działa =|

Dodane Pn, 14 listopada 2011, 17:18

Powerfeniks tylko, że angielski i ja to złe powiązanie.

Masz tam dwie komendy pod tym linkiem jedna z nich to:

sudo service apport start force_start=1

komenda uruchamia Apport do czasu ponownego uruchomienia komputera, po za tym juz wiemy ze masz blad w pliku konfiguracyjnym od pidgin pzdr.

No dobrze, a w czym mi to pomoże :?:

To na translator i główny wątek wywnioskujesz.

Po za tym czy pidgin uzywajac danych protokolow np. msn lub gadu-gadu niezapisuje danych na serwerze danego programu? Jesli a z tego co wiem wiele protokolow tak ma to nie musisz sie przejmowac katalogiem .purple wystarczy ze pamietasz hasla i loginy do danych kont pzdr.

Dodane 14.11.2011 (Pn) 17:32

Pomoze ci to w tym ze przy uruchomieniu programu pidgin dostaniesz bug raprt czy cos w tym stylu.

Polecam jednak to co w linku pisze, ponieważ i tak do danego buga trzeba pewne logi podawać. Banan - jak coś się wygeneruje, to daj mi to na e-mail.

Co znajduje się w folderze logs :?:

Logi ?

Nie trafiłeś błąd =) Kopiowałem pliki do czasu aż pojawi się błąd. Tylko gdy skopiowałem ten folder pojawił się błąd =)

???

Dodane 14.11.2011 (Pn) 17:50

To znaczy co doszles do tego ze sam folder to smiec???

To znaczy, że kopiowałem do pustego .purple pliki które skopiowałem przed reinstalacją i nie pojawiał się błąd do czasu jak skopiowałem logi.

Dodane Pn, 14 listopada 2011, 17:57

Wiecie o co mi chodzi :?:

O jakie logi ci dokladnie chodzi? U mnie na czysto niezauwazylem w .purple logow jedynie html ktore niemaja zadnego wiekszego znaczenia tak jak juz pisalem jak znasz hasla i loginy do swoich kanalow to sie tym w ogole nie musisz przejmowac pzdr.

Dodane 14.11.2011 (Pn) 18:26

Ponad to zawsze mozesz wyedytowac dane pliki w kate i sprawdzic jakie dane w .purple masz zapisane pzdr.

Dobra szkoda, że mnie nie rozumiesz. Spróbuję jeszcze raz.

Jest błąd nie włącza mi się Pidgin

Robię kopię .purple (PO TO ŻEBYM MIAŁ USTAWIENIA, A NIE KONTAKTY :!: )

Robię reinstalację (odinstalowuje i instaluje ponownie)

Po instalacji w .purple są tylko katalogi:

  • smileys

  • certificates

i pliki

  • status.xml

  • prefs.xml

Zamykam Pidgina i do tych^ plików kopiuję część plików z kopii .purple, którą wykonałem na początku czyli:

foldery

  • certificates

  • custom_smiley

  • icons

  • smileys

i pliki

  • accels

  • accounts.xml

  • blist.xml

  • prefs.xml

  • smileys.xml

  • status.xml

  • xmpp-caps.xml

Pidgin działa ze starymi ustawieniami. Jak skopiowałem do tego jeszcze katalog logs. Pidgin padł. Oto cała filozofia czy nadal nie rozumiesz?

Banan brachu a zagladales do tego katalogu co tam jest? Jesli jest tam jakis plik to edytuj go i zobacz co on w sobie zawiera, specjalnie na ta okazje zainstalowalem pidgin-a i u mnie zadnego takiego katalogu nie ma co znaczy ze “nie jest on wymagany” do normalnej pracy tego programu, jesli w tym pliku sa jakies dane osobiste czy cos w tym stylu to zamien na xxxx i pokaz jak on wyglada pozdrawiam.

Ciekawe, bo ja go mam od początku po instalacji. Nie ważne Pidgin działa dyskusja wydaje mi się zakończona.