Kubuntu 12.04 live prosi o hasło i login

Witam.

Jak w temacie. Chcę akurat przetestować tą wersję linuksa. Nagrałem obraz na usb, wybieram opcję “wypróbuj kubuntu”, i pojawia mi się ekran z logowaniem. Próbowałem wszystkiego, wpisywałem ubuntu, kubuntu, root, admin, wszystko bez hasła. Zostawiałem puste pola, później dopisywałem hasło ubuntu, kubuntu, root, admin. I nic, nie rusza dalej. Pomoże ktoś czy muszę z tego zrezygnować.

Jak wpisałem login kubuntu bez hasła to na chwilę pojawił się czarny ekran ze zmienionym wskaźnikiem myszki (chyba wczytywanie), ale trwało to ok. 1 sekundy i dalej powracało do ekranu logowania.

Na LiveCD nie powinien pojawiać się ekran logowania.

Spróbuj jeszcze wpisać login live bez hasła.

Jeżeli to zawiedzie, to do linii parametrów jądra możesz dopisać nomodeset.

Do linii jądra tzn. ? Jestem początkujący. Jak otworzyć te jądro systemu i czy nie zmieni to niczego w samym windowsie ?

Dodane 14.09.2012 (Pt) 18:33

Udało się w końcu, zrobiłem obraz na usb ale innym programem.

I od razu mam problemy:

  1. Jak robię obraz płyty na usb, to ile pamięci przydzielić ? Maksymalne możliwe, połowę, czy jeszcze mniej ?

  2. Jak zrobić Kubuntu po polsku ? Bo na samym początku jak włączam linuksa z usb, pod klawiszem F2 jest wybór języka. Zmieniłem na polski, ale i tak jest po angielsku.

  3. Jak ustawić środkowy przycisk myszki, żebym mógł po jego naciśnięciu szybko przewijać strony, a nie tak jak teraz, muszę kręcić myszką :slight_smile:

  4. Chciałem oglądnąć sobie filmiki na youtub. Jest komunikat o flashplayerze. Ściągnąłem w wersji rpm, i jak to dalej zainstalować ? Bo jak kliknę na to myszką to wychodzi okienko z listą plików.

  5. Czytałem, że niektóre rzeczy można instalować przez synaptic, gdzie go znajdę, lub jak go zainstalować ?

Synaptica chyba już nie ma w Ubuntu.

Pod Ubuntu oprogramowanie jest pakowane w paczkach deb, a nie rpm.