Kubuntu 12.04 live prosi o hasło i login


(8radek8) #1

Witam.

Jak w temacie. Chcę akurat przetestować tą wersję linuksa. Nagrałem obraz na usb, wybieram opcję "wypróbuj kubuntu", i pojawia mi się ekran z logowaniem. Próbowałem wszystkiego, wpisywałem ubuntu, kubuntu, root, admin, wszystko bez hasła. Zostawiałem puste pola, później dopisywałem hasło ubuntu, kubuntu, root, admin. I nic, nie rusza dalej. Pomoże ktoś czy muszę z tego zrezygnować.

Jak wpisałem login kubuntu bez hasła to na chwilę pojawił się czarny ekran ze zmienionym wskaźnikiem myszki (chyba wczytywanie), ale trwało to ok. 1 sekundy i dalej powracało do ekranu logowania.


(nintyfan) #2

Na LiveCD nie powinien pojawiać się ekran logowania.

Spróbuj jeszcze wpisać login live bez hasła.

Jeżeli to zawiedzie, to do linii parametrów jądra możesz dopisać nomodeset.


(8radek8) #3

Do linii jądra tzn. ? Jestem początkujący. Jak otworzyć te jądro systemu i czy nie zmieni to niczego w samym windowsie ?

Dodane 14.09.2012 (Pt) 18:33

Udało się w końcu, zrobiłem obraz na usb ale innym programem.

I od razu mam problemy:

  1. Jak robię obraz płyty na usb, to ile pamięci przydzielić ? Maksymalne możliwe, połowę, czy jeszcze mniej ?

  2. Jak zrobić Kubuntu po polsku ? Bo na samym początku jak włączam linuksa z usb, pod klawiszem F2 jest wybór języka. Zmieniłem na polski, ale i tak jest po angielsku.

  3. Jak ustawić środkowy przycisk myszki, żebym mógł po jego naciśnięciu szybko przewijać strony, a nie tak jak teraz, muszę kręcić myszką :slight_smile:

  4. Chciałem oglądnąć sobie filmiki na youtub. Jest komunikat o flashplayerze. Ściągnąłem w wersji rpm, i jak to dalej zainstalować ? Bo jak kliknę na to myszką to wychodzi okienko z listą plików.

  5. Czytałem, że niektóre rzeczy można instalować przez synaptic, gdzie go znajdę, lub jak go zainstalować ?


(nintyfan) #4

Synaptica chyba już nie ma w Ubuntu.

Pod Ubuntu oprogramowanie jest pakowane w paczkach deb, a nie rpm.