Kubuntu 14.10, problem z połączeniem Lumii 920 WP8.1

Witam, mam problem z połączeniem Lumiia 920 na Kubuntu 14.10. 

 

Po podłączeniu, pierwsze kwiatki, wyświetla jakby 5 urządzeń w tym jedno z prawidłową nazwą:

d22qdu124v0m_t.jpg

 

W każdej z nich mam taki sam wybór:

lse9yvz7ra7c_t.jpg

 

Pobierz z Gwenview nic nie wyświetla, tylko uruchamia program ze wskazaniem na camera:/

Otwórz do zarządzania plikami pokazuje jakiś jeden folder z dwoma plikami summary.txt i about.txt

Ostatnia opcja wywala taki błąd:

w7j4d872gx04_t.jpg

 

Urządzenie jest wymontowane, zamontować się nie da.

Na ubuntu nie miałem z tym problemu, musiałem tylko wymontować urządzenie żeby działało, jednak w tym wypadku to nie pomaga.

 

 

 

 

Poszukaj w repozytorium paczek z nazwą mtp i zainstaluj.

 

http://www.muktware.com/2012/11/install-android-mtp-support-in-kde/3680

Pakiety kio-mtp były zainstalowane już.

tail -f /var/log/messages

 

potem podłącz tą lumię i wklej co wpisało do logu message. Spróbuj też zrobić montowanie.

Może masz partycje NTFS/FAT na komputerze – stąd te dodatkowe opcje.

 

Nie mam żadnej partycji FAT/NTFS.

 

asus@asus-K50AB:~$ sudo tail -f /var/log/messages
[sudo] password for asus: 
tail: nie można otworzyć „/var/log/messages” do czytania: Nie ma takiego pliku ani katalogu
tail: nie ma więcej plików

To mi wyrzuciło po wpisaniu komendy.

 

Sprawdziłem jeszcze Manjaro 0.8.10 z KDE. Jest to samo.

Witam ponownie. Niestety wciąż nie rozwiązałem problemu z połączeniem Windows Phone do Kubuntu 14.10. Sprawdziłem za to najnowsze OpenSuse 13.2 i tam normalnie otwiera dysk telefonu. Tylko po podłączeniu wyświetla aż 5 nowych urządzeń jak to pokazałem w pierwszym poście. Chciałbym jednak korzystać z Kubuntu. Bardziej mi przypadło do gustu.

Problem leży w tym, że nie podałeś hasła do konta.

Gdzie nie podałem hasła?

asus@asus-K50AB:~$ sudo tail -f /var/log/messages
[sudo] password for asus:
tail: nie można otworzyć „/var/log/messages” do czytania: Nie ma takiego pliku ani katalogu
tail: nie ma więcej plików

 

[sudo] password for asus:

Przecież w terminalu przy wpisywaniu hasła nie pojawiają się żadne gwiazdki, hasło było wpisane prawidłowo. Nie ma po prostu takiego pliku ani katalogu

Spróbuj to zrobić jak tutaj, tyle że bez dodawania ppa, czyli zacznij od punktu 2.1

 

http://askubuntu.com/questions/367927/how-to-connect-nokia-lumia-520-to-ubuntu-12-04

Próbowałem już to kiedyś. Nie pomogło.

tail -f /var/log/syslog

Już to robiłem wcześniej, wynik wyżej.