Kubuntu 7.10 efekty Compiz Fusion i Internet


(Pawbrotm) #1

Chciałbym uruchomić nowe Kubuntu pod maszyną wirtualną (dysk mam za mały na dwa systemy, a na Linuksa jako jedyny system jeszcze trochę za wcześnie :mrgreen: ). Mam więc takie pytanie. Czy efekty Compiz Fusion ruszą na grafice, którą emuluje VirtualBox? Jeżeli tak, to jak się je włącza (jestem kompletnie zielony w kwestii Linuksów). Po drugie, czy przez VirtualBox będzie można współdzielić internet jaki mam pod Windows (modem Livebox TP, połączenie bezprzewodowe, model adaptera XG-760N, mam jeszcze model XG-760A). Prosiłbym o dość zrozumiałe wytłumaczenie dla dosyć zatwardziałego windziarza, który o Linuksie mało co wie :stuck_out_tongue:


(Norbert Stepniakowski) #2

Jeśli chcesz to zrobić na tym sprzęcie który masz w opisie to powodzenia :slight_smile: A co do dysku, to ja mam taki sam i mam 4 systemy i jakoś miejsca mi nie brakuje.... Pomimo dużej ilości filmów i muzyki :stuck_out_tongue:


(Pawbrotm) #3

Nawet udało mi się na tym sprzęcie pod Virtual PC uruchomić Windows Vista i bardzo nie muliło, ale dobra, spróbuję podzielić jakoś ten dysk.

Złączono Posta : 20.10.2007 (Sob) 18:32

OK. Spróbuję zainstalować. Udało mi się odzyskać sporo miejsca z jednej partycji. W takim razie zmieniam pytanie. Czy efekty Compiz Fusion ruszą na grafice jaką mam w podpisie?


(Soren) #4

z compizem nie powinno byc problemu...


(Pawbrotm) #5

A jak uruchomić internet? Jest przez Livebox. Połączenie bezprzewodowe przez Sagem WiFi 11g USB Adapter model XG-760N. Jeśli się nie da, to inną metodą też może być.


(Soren) #6

google nie boli :evil:

http://www.forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?p=82271


(Pawbrotm) #7

Plichu dziękuję za link. :wink: