Kubuntu 9.04 Problemy z panelem i destkop'em

Witam. Wczoraj bawiłem sie w ustawieniach panelu w moim Kubuntu. Przypadkowo coś wyłączyłem. Potem następną rzecz. A tych z kolei nie ma w ustawieniach . Znikł mi np. zegar, data, trey ( czy jakos tak :smiley: ) , czy wybieranie pulpitu 1 or 2 . Natomiast kolejność dziwnie sie poprzestawiała. Miałem kosz na końcu, teraz mam na początku.

I moje pytanie : Czy da sie to jakos naprawdzic ? BO nie moge nawet minimalizować okien programów bo do nich już nie powrócę :shock: .

Z góry dzięki . Pozdrawiam

Nie przywrócisz raczej tego stanu, no chyba, że zrobiłeś backup ustawień KDE4. Najlepszym rozwiązaniem będzie ponowne dodanie apletów plasmy do aktualnego panelu i poustawianie ich wobec własnych upodobań, bądź stworzenie nowego panelu i znowuż dodawanie apletów.

Tak bym zrobił najchętniej, tylko ze tych co ja chce i wczesniej byly, nie ma już w “Dodaj panel”

A moze by dało zrobić tak , że jeśli ktos ma podstawowy panel , zapisze to w pliku a ja bym to u siebie wczytał, bo chyba jest taka opcja.

W Ustawienia Panel -> Dodaj elementy interfejsu… nie masz tych apletów, które miałeś wcześniej, tak? Jeżeli tak, to jedyne co mi przychodzi do głowy, to ich usunięcie, którego mogłeś dokonać wcześniej. W takim przypadku, spróbuj dokonać ponownej instalacji pakietów odpowiedzialnych za aplety plasmy (aptitude reinstall nazwa_pakietu). Zainstalowane paczki, sprawdzisz wpisując dpkg -l | grep plasma. Poszukaj wśród tej listy odpowiednich paczek i dokonaj ich reinstalacji.