[KUbuntu] "Nie wybrano głównego systemu plików"?

Jak chem zainstalować Kubuntu to wyskakuje mi po przepratycjonowaniu dysku komunikat “Nie wybrano głównego systemu plików”. Linuxa instaluje nie po raz pierwszy i wiem, że przy wybranej partycji stawia się “/” i tak zrobiłem. Jestem w kropce. PLS HELP! !!

no dobra, ale za wyjątkiem stworzenia “/” trzeba jeszcze zrobić na tej partycji jakiś system plików, wejdź w gParted czy czym tam partycjonowałeś dysk i partycję “/” daj w np. ext3

Instalujesz wersję 6.10 ?

Bład był opisany na Forum Ubuntu, cofnij krok usuń stworzone przez Ciebie partycje i ustaw je jeszcze raz, za tym razem pójdzie bez problemu.

Stawiałem ostatnio Ubuntu mojej dziewczynie i miałem ten sam proble i nie dało się tego obejść. Na szczęście na pendrivie miałem obraz alternate wiec go nagrałem i z niego poszło bez problemów.

Ogólnie kilka razy miałem problemy z instalacją z liveCD i zawsze ratowała mnie wersja alternate.

areh coś z tymi obrazami pochrzanili bo ja ściągałem Xubuntu 6.10 3 razy bo w obrazie nie zgadzały się sumy kontrolne i nic instalator się zawiesza, alternate to samo dopiero za trzecim razem poszło :wink:

Dobra. Mam jeszcze wersje nie LiveCD.

Złączono Posta : 15.12.2006 (Pią) 15:43

Mam jeszcze Slackware i potrzebuje jakiegoś zdjęciowego przewodnika jak zainstalować.

Filmik z instalacji Slackware

Nie działa. Nie mogę w dalszym ciągu zainstalować Ubuntu, Kubuntu !!

Co nie działa? Filmik ?

Jak pamiętam instalowałeś już wersję server więc czemu tam nie do instalujesz środowiska graficznego jak masz taki problem ? A przeczytałeś co powiedział areh czy nie bardzo ?

inny film z instalacji Slackware

El Presidento

Jak mam doinstalowac środowisko graficzne?? Najlepiej GNOME lub KDE do Ubuntu serwer 32bit 6.06

Dodaj wpisy do repozytoriów z forum ubuntu.

Potem daj w konsoli:

sudo apt-get update

sudo apt-get upgrade (to polecenie zaktualizuje Ci system. Warto zrobić to na początku bo potem i tak będzie tego chciał)

i w końcu właściwa instalacja środowiska (i serwera X):

sudo apt-get install kubuntu-desktop - dla KDE

lub

sudo apt-get install ubuntu-desktop - dla Gnome

lub

sudo apt-get install xubuntu-desktop - dla XFCE (to jest lekkie środowisko polecane na

słabe kompy. Tobie bardzo ładnie będą chodzi te ciężkie nawet ze sporą liczbą bajerów)

Możesz też oczywiście zainstalować dwa lub więcej.

Ale przygotuj się na dużo ściągania - serwer grafiki i samo środowisko.

Pozdrawiam

Teraz chciałbym jakiś serwer ftp oraz konfiguracje jego. NA easylinux.pl jest proftpd i nie działa:

root@bartek:/home/bartekvip# sudo apt-get install proftpd Czytanie list pakietów... Gotowe

Budowanie drzewa zależności... Gotowe

E: Nie udało się odnaleźć pakietu proftpd

root@bartek:/home/bartekvip#

Macie jakieś pomysły??

A dodałeś wpisy repo?

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=1591 (tylko dodaj dobre. Na dole górze są do 6.10 a na dole do 6.06).

Pozdrawiam

No te co dałeś to dodałem wcześniej. Aż tak zielony nie jestem, żeby nie wiedzieć skąd dobre repo wziąć…

Na Easylinux.pl - czyli na płytce dołączonej do pisma?

Sprawdziłem - ten pakiet jest w repo (mam teraz serwer ftp :slight_smile: ). A dałeś:

sudo apt-get update

?

Może (jeżeli to jest po prostu płytka z jakimiś pakietami) skopiuj deba z programem z płyty do jakiegoś katalogu. Potem dajesz w konsoli w katalogu z plikiem: sudo dpkg -i nazwa_pakietu.deb i masz zainstalowane.

Pozdrawiam