Kubuntu nie wyświetla obrazu na msi 6670

Witam mam następujący problem kupiłem sobie ostatnio karte graficzną msi 6670. Na początku pracowałem na windowsie 7 i wszystko fajnie chodziło ale postanowiłem przesiąść się spowrotem na kubuntu który bez problemu.działał na mojej poprzedniej karcie zotac geforce 8800gt. Niestety po instalacji kubuntu zamiast ekranu logowania ujrzałem czarny ekran z paskami. Płyta na 100% jest sprawna bo u kolegi działało bez problemu i tutaj moje pytanie czy moja karta nie jest wspierana przez kubuntu , czy niema on tylko sterowników do mojej karty. Co mam zrobić żeby kubuntu zainstalowało sterowniki. Bardzo proszę o pomoc.

Właśnie sprawdzaliśmy z haker146 u kolegi i działało dlatego ja przesiadam się na fedorę

Spoko a ma może ktoś jakiś pomysł jak to naprawić

sprawdź Ubuntu albo coś innego spłodzonego z ubuntu [livecd] będziesz wiedział czyja to wina

Dodane 25.08.2011 (Cz) 11:42

być może musisz zainstalować sterowniki ATI sam

ale jak ja mam je zainstalować jak nie mam dostępu do systemu livecd działa ok

Szczerze to najprościej będzie jak przeinstalujesz system, jako że live cd działa ok. Bo rozumiem że tego jeszcze nie robiłeś i dalej masz system który działa pod Nvidią? Można by się pobawić by wywalić sterowniki nvidii (korzystałeś z własnościowych?)i zainstalować Ati w trybie recorvery, ale najprostsze rozwiązanie to przeinstalowanie systemu.

Właśnie system przeinstalowywałem parę razy teraz robie to jeszcze raz

I za każdym razem po instalacji nie chce wstać? Eh te ati :/, próbowałeś uruchomić system w trybie recorvery i tam zainstalować sterowniki?

A jak uruchomić ten tryb

Dodane 25.08.2011 (Cz) 14:10

Bo grub mi się nie pokazuje jakim klawiszem go wywołać

Dodane 25.08.2011 (Cz) 14:18

Bo grub mi się nie pokazuje jakim klawiszem go wywołać

sprawdzę czy mi Kubuntu na 6670 działa

Dodane 25.08.2011 (Cz) 19:01

kubuntu [livecd] na XFX 6670 działa obraz wyświetlany jest prawidłowo stopniowo włączałem efekty pulpitu i dopiero przy prawie wszystkich włączonych trochę zaczęło kraczec ale nawet wszystkie włączone nie spowdowaly zwiechy czy restartu

To czemu mi on nie chce działać

Dodane 25.08.2011 (Cz) 20:55

Live cd też mi działa ale po instalacji już nie

Dodane 25.08.2011 (Cz) 21:46

A jakbym móigł zgłosić do caninical ten błąd żeby w nadtępnej dystrybucji sterowniki działały dobrze

Czy jak uruchomisz system, ale nie z LiveCD, możesz przejść do konsoli (Ctrl + Alt + F1)? Jeżeli tak, to czy masz wtedy dostęp do Internetu? W jaki sposób się z nim łączysz?

z internetem łączę się poprzez wi-fi. Próbowałem wejść w trybie recovery ale niestety nie dało się z konsolą nie próbowałem.

Dodane 26.08.2011 (Pt) 14:12

musiałbym tylko jakoś zainstalować fglrx żeby normalnie obraz mi się wyświetlał tylko nie mam pojęcia jak ??

man apt-get

Mu chodziło o wejście do konsoli, bo ma na kompie samego linuksa i nie może dostać się do systemu (w trybie graficznym) i recovery (ponieważ też jest graficzne). To mój kolega, podskoczyłbym do niego i pokombinował, ale nie było czasu.

@up: Z linuksem kolega miał do czynienia, ale kupił nową kartę i ma z nią problem.

Żeby przełączyć się na konsolę Alt + Ctrl +Fx

x od 1 do 6

7 to tryb graficzny

A o instalacji pakietów niech poczyta w manualu do apt, czyli to o czym pisałem posta wcześniej.

Uruchom system z opcją jądra:

nomodeset

Tutaj masz mały poradnik:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1613132 .

Aby uruchomić system w trybie tekstowym, do linii opcji jądra w Grubie dodaj: 3

Tutaj jest wyjaśnienie:

http://faq.fedorapl.org/basics/#runlevel

Punkt 4, podpunkt 2 Podczas uruchamiania komputera.

Najlepsze jest to że po instalacji przez wubi działa ok

Dodane 28.08.2011 (N) 20:32

Jakieś pomysły

Dodane 28.08.2011 (N) 22:44

Dzięki Wielkie wszystko działa uruchomiłem z poleceniem nomodset do jądra i jest wszystko ok, a i jescze jedno pytanie czy jeżeli bendę instalował np w październiku nową wersję linuxa 11.10 to też bednę musiał uruchamiać w specjalnym trybie jądra ??

Dodane 17.09.2011 (So) 8:33

Marcin’82 niestety po formatowaniu i ponownej instalacji funkcja no modeset nie działa pokazuje się tylko ekran logowania w trybie tekstowym ale nie idzie się zalogować