Kubuntu nie wyświetla obrazu na msi 6670

(haker146) #1

Witam mam następujący problem kupiłem sobie ostatnio karte graficzną msi 6670. Na początku pracowałem na windowsie 7 i wszystko fajnie chodziło ale postanowiłem przesiąść się spowrotem na kubuntu który bez problemu.działał na mojej poprzedniej karcie zotac geforce 8800gt. Niestety po instalacji kubuntu zamiast ekranu logowania ujrzałem czarny ekran z paskami. Płyta na 100% jest sprawna bo u kolegi działało bez problemu i tutaj moje pytanie czy moja karta nie jest wspierana przez kubuntu , czy niema on tylko sterowników do mojej karty. Co mam zrobić żeby kubuntu zainstalowało sterowniki. Bardzo proszę o pomoc.

(Johnys3650) #2

Właśnie sprawdzaliśmy z haker146 u kolegi i działało dlatego ja przesiadam się na fedorę

(haker146) #3

Spoko a ma może ktoś jakiś pomysł jak to naprawić

(surface) #4

sprawdź Ubuntu albo coś innego spłodzonego z ubuntu [livecd] będziesz wiedział czyja to wina

-- Dodane 25.08.2011 (Cz) 11:42 --

być może musisz zainstalować sterowniki ATI sam

(haker146) #5

ale jak ja mam je zainstalować jak nie mam dostępu do systemu livecd działa ok

(dragonn) #6

Szczerze to najprościej będzie jak przeinstalujesz system, jako że live cd działa ok. Bo rozumiem że tego jeszcze nie robiłeś i dalej masz system który działa pod Nvidią? Można by się pobawić by wywalić sterowniki nvidii (korzystałeś z własnościowych?)i zainstalować Ati w trybie recorvery, ale najprostsze rozwiązanie to przeinstalowanie systemu.

(haker146) #7

Właśnie system przeinstalowywałem parę razy teraz robie to jeszcze raz

(dragonn) #8

I za każdym razem po instalacji nie chce wstać? Eh te ati :/, próbowałeś uruchomić system w trybie recorvery i tam zainstalować sterowniki?

(haker146) #9

A jak uruchomić ten tryb

-- Dodane 25.08.2011 (Cz) 14:10 --

Bo grub mi się nie pokazuje jakim klawiszem go wywołać

-- Dodane 25.08.2011 (Cz) 14:18 --

Bo grub mi się nie pokazuje jakim klawiszem go wywołać

(surface) #10

sprawdzę czy mi Kubuntu na 6670 działa

-- Dodane 25.08.2011 (Cz) 19:01 --

kubuntu [livecd] na XFX 6670 działa obraz wyświetlany jest prawidłowo stopniowo włączałem efekty pulpitu i dopiero przy prawie wszystkich włączonych trochę zaczęło kraczec ale nawet wszystkie włączone nie spowdowaly zwiechy czy restartu

(haker146) #11

To czemu mi on nie chce działać

-- Dodane 25.08.2011 (Cz) 20:55 --

Live cd też mi działa ale po instalacji już nie

-- Dodane 25.08.2011 (Cz) 21:46 --

A jakbym móigł zgłosić do caninical ten błąd żeby w nadtępnej dystrybucji sterowniki działały dobrze

(Kaka') #12

Czy jak uruchomisz system, ale nie z LiveCD, możesz przejść do konsoli (Ctrl + Alt + F1)? Jeżeli tak, to czy masz wtedy dostęp do Internetu? W jaki sposób się z nim łączysz?

(haker146) #13

z internetem łączę się poprzez wi-fi. Próbowałem wejść w trybie recovery ale niestety nie dało się z konsolą nie próbowałem.

-- Dodane 26.08.2011 (Pt) 14:12 --

musiałbym tylko jakoś zainstalować fglrx żeby normalnie obraz mi się wyświetlał tylko nie mam pojęcia jak ??

(LeserGD) #14
man apt-get

(dzemik) #15

Mu chodziło o wejście do konsoli, bo ma na kompie samego linuksa i nie może dostać się do systemu (w trybie graficznym) i recovery (ponieważ też jest graficzne). To mój kolega, podskoczyłbym do niego i pokombinował, ale nie było czasu.

@up: Z linuksem kolega miał do czynienia, ale kupił nową kartę i ma z nią problem.

(LeserGD) #16

Żeby przełączyć się na konsolę Alt + Ctrl +Fx

x od 1 do 6

7 to tryb graficzny

A o instalacji pakietów niech poczyta w manualu do apt, czyli to o czym pisałem posta wcześniej.

(marcin82) #17

Uruchom system z opcją jądra:

nomodeset

Tutaj masz mały poradnik:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1613132 .

Aby uruchomić system w trybie tekstowym, do linii opcji jądra w Grubie dodaj: 3

Tutaj jest wyjaśnienie:

http://faq.fedorapl.org/basics/#runlevel

Punkt 4, podpunkt 2 Podczas uruchamiania komputera.

(haker146) #18

Najlepsze jest to że po instalacji przez wubi działa ok

-- Dodane 28.08.2011 (N) 20:32 --

Jakieś pomysły

-- Dodane 28.08.2011 (N) 22:44 --

Dzięki Wielkie wszystko działa uruchomiłem z poleceniem nomodset do jądra i jest wszystko ok, a i jescze jedno pytanie czy jeżeli bendę instalował np w październiku nową wersję linuxa 11.10 to też bednę musiał uruchamiać w specjalnym trybie jądra ??

-- Dodane 17.09.2011 (So) 8:33 --

Marcin'82 niestety po formatowaniu i ponownej instalacji funkcja no modeset nie działa pokazuje się tylko ekran logowania w trybie tekstowym ale nie idzie się zalogować