Kubuntu problem z zamykaniem systemu i uruchamianiem

(Zbyso Zibi) #1

Witam mam taki problem po kliknięciu ikony zamknij system ekran ciemnieje i niby się zamyka, monitor gasnie a komputer dalej pracuje,nie wyłącza się. Dopiero jak przytrzymam przycisk standby po pięciu sekundach się wyłącza i po ponownym wciśnięciu przycisku startuje ale jest problem prosi o hasło rota wpisuję to co przy instalacji wpisałem lecz nie reaguje dopiero jak wpiszę exit system uruchamia sie normalnie. :cry:

(Adrian Nawrocki) #2

a możesz dokładnie opisać co dokładnie piszę podczas startu.

(Zbyso Zibi) #3
fsck 1.40-WIP(14-Nov-2006)

/dev/sdb1:clean13811/15768832files,279005/314873 blocks(check in 4 monts)...done

Checking file system...

fsck 1.40-WIP(14-Nov-2006)

fsck.ext3:Bad magic mannber in super block while trying to open/dev/sda6/dev/sda6:

the superblocks could not be read or does not describe a correct ext2 filesystem.If the device i ralid and it realy contains an ext2 filesystem land not swap or ufs or something elese/.then the superblock is coraupt and you might try nunning e2 fsck with an alternate superblock:

e2fsck-b 8193

.itd nie zdążyłem dalej przepisać bo mi zgineło i musiałem od nowa uruchamiać i teraz poszło ok.

// Poprawiłem Twój post, ale na przyszłość pamiętaj aby używać tagów code i quote, które zwiększają czytelność postów.

Kaka'

(Adrian Nawrocki) #4

Ja przez podobny problem przykuty jestem do windowsa. Spróbuj odpali fsck, ale już może Ci gorzej kompa zwali tak jak mi

Pozdrawiam

(Zbyso Zibi) #5

Witam to znaczy nie było takich problemów na ubuntu wszystko po zainstalowaniu kubuntu.A czyto coś poważnego że piszesz o zwaleniu kompa?

(Lazowski) #6

edytuj jako root plik : /boot/grub/menu.lst

i wywal quiet splash z podobnych wpisów do tego :

title Ubuntu, kernel 2.6.22-10-generic

root (hd0,0)

kernel /boot/vmlinuz-2.6.22-10-generic root=UUID=81725114-b7c9-4d44-84c4-851277ee90e0 ro quiet splash

initrd /boot/initrd.img-2.6.22-10-generic

quiet

(Adrian Nawrocki) #7

Ja też miałem ubuntu z doinstalowanym kde. No to wygląda tak zaciął mi się komputer przez moją nagrzewającą się kartę graficzną. Później podczas restartu kompa pokazał mi się fsck i tak za każdym razem co włączałem kompa. Potem u siebie w terminalu odpaliłem fsck i koniec. Jak uruchamiam linuksa to wyświetla się fsck. Wciskam Ctrl D, a potem komp się restartuje.

Mam uszkodzone jądro linuksa. Najtragiczniejsze jest to, że popsuł mi się napend DVD. Choć nie chce muszę korzystać z windowsa.

(matiit) #8

Zawsze można przeinstalować/kompilować

(Lazowski) #9

ubuntu zawsze zostawia starsze jądra dostępne, odpal system na starszym jądrze, wywal nowe i na nowo zainstaluj. Jeżeli oczywiście to wina kernela..

(Adrian Nawrocki) #10

tylko jak?

(Lazowski) #11

po załadowaniu biosa na dole ekranu pojawia się odliczanie 3,2,1,0 i leci system

w tym czasie naciśnij ESC i wybierz inne jądro niż to co jest na samej górze

(Zbyso Zibi) #12

Witm panowie a umnie już raczej jasne dysk pada słychać jak się zacina i staruje.Myślę że to cała przyczyna.Mozna usunąć ten temat.