Kuffa, no (czyli 1login od WP)

Czy to oznacza, że po terminie wprowadzenia na stałe logowania 1Login WP, moje logowanie bez tej opcji nie będzie możliwe?

A, i czy logowanie tez przejdzie na forum?

Tak z tego wynika, jedyną możliwością zalogowania się pozostanie 1Login od WP. Nie ma co się oszukiwać… logowanie tam nie ma obecnie żadnego sensu. Lista ulubionych publikacji została usunięta, lista ulubionych programów też. Programy można pobrać ze stron domowych, bez logowania można też pobierać z pominięciem tego gównianego asystenta pobierania co instaluje trojany. Jaki jest sens logowania się? Chyba tylko po to aby domyślnie korzystać z opcji ukrycia komentarzy anonimów.

Zmienił się target portalu, stronka nie ma teraz zrzeszać osób z sektora IT, miłośników dobrego oprogramowania, a karmić trolle internetowe wpadające z głównej WP i ich innych serwisów. To oni mają generować ruch, a ruch to dochód z reklam. O to WP chodzi, strona wygeneruje zyski przez rok, a później ją zamkną jak wiele innych.

  • możesz zostawić na bezpiecznym komputerze „zapamiętaj mnie”, tak długo aż IT nie unieważni sesji starszych gdzie jawnie widzą logowanie formularzem zamiast przyciskiem WP/FB/Google - możliwe, że link będzie natychmiast przekierowywać do 1login by nie klikać 2 razy.

    • taką sesję można przenieść między komputerami o ile nie czycha na nich trojan, co kradnie cookies i sessionStorage z nie szyfrowanych plików „tekstowych”. Gorzej z wrzuceniem jej do smartfona, ale może się to udać z dobrą instrukcją.

      • Mogą też dodać wykrywanie IP i szlag trafi funkcjonalność zapamiętaj mnie jak ktoś nie dopłaca 5-20 zł.
  • tak długo jak nie przerobiłeś e-maila (nawet obcego typu Gmail) na 1 login WP to przy poprawnym zablokowaniu starego formularza np. @domker nie opublikuje jak logować się przy pomocy „curl” w DevToolsach przeglądarki to się nie zalogujesz na świeżo.

Jak loguję się do Facebooka, to nie loguję się przez Facebooka, a normalnie, do Facebooka, loginem (pod postacią adresu e-mail) i hasłem.

Jak jednak ma działać 1login od WP?
No naprawdę nie wiem, czy może po prostu… nie rozumiem. Sorry, ale regulaminy zawierające po dziesiątki tysięcy znaków KAŻDY z nich, to poroniony pomysł. Ile osób to przeczyta ze zrozumieniem i zaakceptuje bez cienia sprzeciwu? Te cele marketingowe, to profilowanie, śledzenie, to oddawanie loginu i konta komuś obcemu zaledwie po roku nieaktywności (i tak lepiej, niż po pół roku, w poprzedniej wersji regulaminu!)? Odpowiem: wydaje mi się, że… prawie nikt. Z marginesem błędu wynoszącym ~ 1 ‰. :wink:

No i czym to się ma różnić od logowania adresem e-mail w domenie wp․pl i hasłem? Gdzie niby wtedy będę zalogowany, jak adresów e-mail w domenie wp․pl mam kilkanaście? Czy może na każdy mam się logować osobno do całej WP, tylko po to, aby sprawdzić pocztę??

1 login WP ma przycisk zaloguj Facebookiem i Facebook powinien przekazać kompatybilny ID/e-mail.

Nie czekałem do 1 lutego 2023, stare konto skasowałem z dobreprogramy, i założyłem przez 1 login wp, i dałem nick lukjan(przedtem też lukjan miałem)

Ale po co? Przecież oni wprowadzają ten swój (krytykowany przeze mnie, ale z innych powodów) 1login jako metodę na logowanie do całej WP, ale to działa także na obecnym koncie. Jak ktoś ma tu podanego e-maila z WP, to chyba zmienia się tylko sposób logowania, a jak z innej domeny, to po prostu jakby tworzy sobie konto na całej WP za pośrednictwem tamtego e-maila, ale tu już i tak ma.

To właściciel decyduje jak ma być.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami ma utworzyc regulamin dotyczacy obie strony.
To nie jest portal zięcia i szwagra na komputerze tesciowej.
To spółka akcyjna działajaca w europejskim i polskim obszarze prawnym.

Przygotowywana zgodnie z „prawem unijnym” ustawa o ochronie wolności słowa

Ktoś kto w imieniu WP (to on jest włascicielem) jest decydentem pilnujacym przepisów, ma je znać.
Nie ma przymusu bycia administratorem lub moderatorem.
Prawnicy będa mile widziani

To decydenci S.A. zdecydują o tym co będzie zaś opinie parunastu osób nic nie znaczą.
Nie podoba się.
No to jaki to problem załozyć własny portal i nazwać go np. „Bardzo dobre programy”.
Broni tego ktoś?
Rozumiem, gdyby zjawił sie ktos kto by to zrobił za własne pieniadze i opłacał, to wtedy „Ależ moze tak, czemu nie”
Ma być za darmo i tak jak ja chcę a w ogóle to ciesz sie że łaskawie zajrzę.

Nigdy nie miałem, nie mam i nie planuję mieć jakiegokolwiek konta w usługach WP. Nie jest mi to do niczego potrzebne, na samą WP wchodzę od wielkiego święta. Nie widzę potrzeby posiadania takiego konta, więc, gdy konto DP straci ważność, to po prostu będę anonimowym użytkownikiem tego, od dłuższego już czasu padającego niestety na twarz portalu.
A najbardziej na świecie nie znoszę, gdy ktoś mnie do czegoś zmusza - często powoduje to moją trwałą awersję to „zmuszacza”.

Tęsknię do starych dobrych Dobrych Programów (w tym także do starej szaty wizualnej), ale cóż - trudno. Wszystko się kiedyś kończy.

1 polubienie

Albo wyłączą poprzez login i hasło.

Mam tak samo

Tym bardziej że redakcja lansuje się hasłem „użytkownicy są dla nas najważniejsi” … domniemam, że chodzi o anonimów.

1 polubienie

W sumie dziwne, że nie zauważył w 2019 przejęcia portalu/forum przed rejestracją. Ach ci mali YT-berzy.

Zauważyłem. Skąd przekonanie, że nie? Z serwisu korzystałem już wcześniej, tyle że jako anonim. A przejęciem nie byłem zachwycony.
Tak, wiem że na upartego można to podciągnąć pod „usługi WP”, ale to by było baaaardzo naciągane.
Youtuberem bym się nie nazwał, bo na tym nie zarabiam, a na kanał, którego logo tu używam wrzuciłem raptem dwa filmy kiedyś xD

Swoją drogą mam wrażenie, że skądś kojarzę Twój login (nie z DP)… tylko nie wiem skąd.

Fajne masz te filmiki na YouTube, a określeniem " Ach ci mali YT-berzy" się nie przejmuj, bo na tym forum jest kilku userów, co ich „znakiem rozpoznawczym” jest obrażanie innych userów, a zwłaszcza tych co tworzą autorskie treści, a nie tylko sieją hejt w internecie.

1 polubienie

Cóż, no to będę mieć w końcu konkretny powód by zmienić miejsce do blogowania. Dotychczas mi się zwyczajnie nie chciało, no ale jak już nie będzie innej możliwości to inna sprawa.

Moje video na ten temat.

Czas podjęcia decyzji zbliża się nieubłaganie. Ciekawe czy logowanie do forum będzie działać niezależnie od portalu. To drugie mam głęboko w nosie bo i tak nie idą za nim żadne realne korzyści.

I tak logujesz się na portalu, a nie bezpośrednio na forum, niestety (a w kontekście 1loginu - na szczęście), więc nic się nie zmieni.
Ja mam konto pocztowe, służące do logowania się tu, na WP, więc żadnej zmiany nie ma. Ten sam login, to samo hasło.
Nie wiem jak to by wyglądało, gdybym używał tu innego konta pocztowego, np. z Gmaila. Czy nadal będzie tylko login i hasło, czy nie? Zobaczymy.