Kuffa, no (czyli 1login od WP)

Ten 1login jest porażką. posiadam dwa konta na poczcie wp a i tak nie moge się zalogować na dobreprogramy przez ten 1login, żart po prostu.

Może będzie jakieś okienko migracyjne. Żeby nie było akcji że stracimy dostępy do naszych kont na dp.

Jedynie że już teraz można konto połączyć? Ja takiej opcji nie widzę.

Obstawiam, że będzie można osobno się zalogować na forum, poza 1login. Myślę, że nikomu nie będzie się chciało integrować Discourse z 1login i potem utrzymywać to poprzez kolejne aktualizacje. Jak będzie zobaczymy

O! Tej wersji się trzymajmy, Forum jako ostatni ląd niezatruty korporacjonizmem :wink:

Moze poczekajmy co zrobi redakcja, tzn. poczekajmy az sobie przypomną o forum

Fajnie, że przez sam portal idzie sprawdzić/zmienić adres e-mail. Dopiero tu przez forum udało mi się sprawdzić na jakiego maila się rejestrowałem i… dawno już go nie mam. Zawsze logowałem się loginem.
No nic, jak nie będzie innego wyjścia, to się w lutym usunie konto… Dużo nie stracę. Odkąd usunęli opcję obserwowania programów, już tak często tu nie zaglądam.

BTW. Przed chwilą skorzystałem z logowania via 1Login i powiodło się, tylko chciało mi założyć nowe konto.

Nie skreślajmy jednak z góry 1login, w końcu wp to bogate korpo. Kto wie, może za migrację z konta dp na 1l będą premiować userów talonem na Subaru? :wink:

Wątpię, że zajdzie anonimizacja komentarzy na portalu, już raczej tego nie robią jak nie postraszysz RODO.

Bo to wyświetlało się w kwietniu 2022. Teraz wyświetla się już co innego (można tak sobie zmienić regulamin i nie poinformować?), a na stronie jest tylko „do 18.10.2022” i „po 18.10.2022”. A to, co było wcześniej? Nie ma.

Pod poniższym linkiem był tamten regulamin
https://pomoc.wp.pl/regulamin/2022-05-16
A teraz nie ma. Nie wiem, zakopali czy usunęli, ale nie ma.

A co się nie zmieniło?
Po pierwsze moja niechęć (czy wręcz wrogość) do tego ********* „1login od WP” (już sama nazwa jest beznadziejna), oraz monstrualność, mnogość i zawiłość ich regulaminów, które komplikują w zasadzie wszystko.
W zasadzie to ja nawet do końca nie rozumiem o co chodzi z tym 1login. Że co to ma być? Ktoś ma kilka kont pocztowych na WP (np. 9), to ma mieć 9 1loginów do WP, które są mu na… może inaczej, są mu niepotrzebne, ale musi je mieć?
Wychodzi na to, że tak. Że są czymś, czego ludzie nie chcą mieć, bo chcą mieć wyłącznie konta pocztowe, ale muszą mieć pełno 1loginów od WP. Genialne.


Drugi wątek.
Oczywistą sprawą jest, że jak tak brną i prą na ten 1login od WP, to oni muszą mieć w tym interes, a nie my. Jasna sprawa. Czy tylko taki, jak poniżej, czy jeszcze inny, nie wiem, ale poważnie trzeba się będzie zastanowić, czy nie ograniczyć tej zachłanności WP.

"WP uprawniona jest (…) do przetwarzania danych osobowych Użytkowników dla celów (…) statystycznych, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, (…) debugowania, marketingu bezpośredniego

WP będzie prowadzić działania obejmujące dopasowywanie i łączenie źródeł danych o Użytkowniku, łączenie różnych urządzeń Użytkownika do celów marketingowych.

WP będzie przypisywać dane Użytkownika zebrane w trakcie korzystania z Portalu Wirtualna Polska, z poszczególnych Usług Wirtualnej Polski w tym innych usług świadczonych za pośrednictwem Portalu Wirtualna Polska, w tym wykorzystywać je do tworzenia profilu spersonalizowanych reklam a ponadto do wzbogacenia profilu spersonalizowanych reklam, który został już utworzony dla Użytkownika.

Rezygnacja z wykorzystania unikalnego identyfikatora reklamowego Usługi 1login od WP w poszczególnych częściach Portalu Wirtualna Polska jak i Usługach Wirtualnej Polski nie wpływa na możliwość przetwarzania danych osobowych Użytkownika w celach marketingowych."

Tak, wybiórczo cytuję, nie w całości, ale chodzi mi tylko o pokazanie, co w ogóle w tych regulaminach 1login od WP również jest.

Nie zdziwię się jak inne maile przerobią (gmaile/interie/onety) na konta 1loginWP z obowiązkiem zmiany hasła przy pierwszym logowaniu i wyślą je jawnym tekstem lub link do generowania hasła, bo konto już wstępnie zrobili (a link je uaktywni).

I tak można tam użyć gmaila/interii/onetu…

Mi to rybka. Jak wprowadzą wymuszone logowanie 1loginWP, to po prostu z tego nie skorzystam. Konto zostanie, ew. nie muszę się logować na główną, mają tam sporo komentujących anonimów, w końcu taki chyba maja cel w tym.

A jak tu też będzie obowiązywał 1login, to cóż … płakać nie będę.

PS: Swoją drogą, temat chyba bardzo drażliwy, bo od momentu pojawienia się tego tematu (3 dni temu), żaden redaktor jeszcze nie podzielił się ze społecznością newsem tak istotnej wagi. A w końcu społeczność jest dla nich najważniejsza … tak jak te 20-lat portalu DP, czyli artykuły, które nic z tą rocznicą nie mają wspólnego.

1 polubienie

@lordjahu Jakby społeczność była dla redakcji ważna to pojawiłaby się w tym temacie jakakolwiek odpowiedź ale widać ile społeczność (czyli my) znaczymy dla redakcji i gdzie się ją ma.

Pozdrawiam!

Stare konto trzeba skasować lub samo się skasuje?

Bez sensu jest kasować, będzie migracja by blogi nie spustoszały (chyba, że działa kasacja z anonimizacją autora wpisu blogowego).

Kasowanie konta nie ma sensu, gdyż może kiedys się komuś nasze wypociny przydadzą.

Może sami skasują konta, po 1 lutym.

Może, ale szczerze wątpię by WP/DP zrobiło tak głupi ruch

ale on nie będzie obowiązkowy co nie?

Jak zablokują stary formularz z loginem i hasłem to będzie obowiązkowy z wygaśnięciem sesji.

Mnie tam 1 login WP działa do logowania na DP.

dzięki za odpowiedź bo ja robię czasami reset do fabrycznych telefonu więc nie jestem zwolenikiem aplikacji do autoryzacji już kiedyś się tak nabrałem i nie miałem jak się zalogować do eneba