Kupić komputer czy "złóżyć"

jak jest lepiej…kupić kompa normalnie (np. wybierając odpowiedni monitro czy komputer z testów komputer świata i pc formata). czy może złożyć go. Mam znajomego, który jest informatykiem i skladał już w taki sposób komputery ludziom. Czyli…wybrac karte graficzną , ram, itp. wszystko odzdzielnie i tak złożyć kompa, chyba nawet taniej by wyszło i lepiej o wiele, miałbym same najlepsze podzespoły, pozdrawiam, czekam na odp. to ważne więc licze na wszystkich, pozdro :slight_smile:

Witam!

Oczywiście, że lepiej i taniej jest składać samemu - nie ma się tu nad czym zastanawiać!

Tak jak najbardziej…

Czasami że tak powiem “chcą wciśnac kit” :stuck_out_tongue:

Pozdro :stuck_out_tongue:

Sam dałeś sobie odpowiedź.

ale nie byłem pewny :stuck_out_tongue: w każdym razie dzięki za odpowiedzi

Podaj ile masz na części.

Gotowce omijać z daleka, 6 lat temu kupiłem gotowca, w środku Modecom Feel, po kilku latach rozwalił kondensatory na badzewnej K7VZA, zwisy, restarty, i inne problemy. Złożyłem samemu i mam stabilny, w miarę wydajny komp.

:expressionless:

Najlepiej złożyć kompa bo firmy takie jak Bestcom i inne podają na katalobu inne parametry, a w rzeczywistości ten komputer poroku użytkowania ci się popsuje, a na gwarancje ci wcisną kit (np. Zerwales plombe gwarancyjną a wrzeczywistości źle zakladają)

zdecydowanie składaki góruja. a sklepach wciskają kit czasem - plomby, zintegrowana grafa lub muza…bleh. poza tym jak robisz składaka to możesz se złożyć kompa dostosowanego do potrzeb. jesteś graczem- procek i grafa, Ramówki dużo, muzyk - dobra karta dźwiękowa, do pracy to wystarczy średniak. poprostu dobierasz se kompa do tego co robisz i do swojego portfela. w sklepie AŻ TAK dużego wyboru zestawów nie ma :stuck_out_tongue: