Kupić lepszy procesor, czy słabszy procesor i kartę graficzną?

A więc tak, mam do wydania 300zł, i nie mam procesora w komputerze :slight_smile:

Zastanawiam się, czy lepiej jest kupić jakiś lepszy procesor za 300zł (np. AMD Phenom II X4 945, lepszego nie obsługuje moja płyta główna, OC wchodzi w grę) 

Czy wymienić kartę graficzną (Na HD5770/6770? ) i kupić słabszy procesor (Phenom II X2 550?) 

Przy drugiej opcji musiałbym sprzedać moją teraźniejszą kartę graficzną, ale myślę że dostanę za nią 100zł :) 

Chodzi o komputer w opisie, karta graficzną to wersja 512MB

Warto brać tego Phenoma II X4 945, ale z tego co mówisz że lepszego nie obsłuży twoja płyta główna, to go nie podkręcisz. Płyta ta posiada zapewne bardzo słabą sekcję zasilania, podkręcając ten procesor naraziłbyś się na utratę płyty głównej. 

 

Lepiej chyba mieć 4 rdzenie niż 2. W dzisiejszych czasach coraz więcej aplikacji korzysta z wielu rdzeni, także dodatkowe rdzenie się przydadzą.

Więc zakup tego Phenoma X4 945, wyciśnie on siódme poty z 9600GT ale to nic. Dozbierasz trochę kasy i może gdzieś wychaczysz sprawnego używanego HD 5770/6770, ale bardziej poleciłbym ci kupno HD 7750/7770 są to karty nowszej generacji i lepiej się sprawdzą w nowych grach niż HD 5770/6770

 

Tu masz porównanie: twój obecny 9600GT vs HD 5770 ( w dolnym lewym rogu masz liczbę FPS, im jest większa tym płynniejszy jest obraz )

http://www.youtube.com/watch?v=6wd14gV9yas

Jak widać wzrost FPS jest zauważalny, ok. 60-80%

Szczerze mowiac troche mi zajmie dozbieranie kasy na nową grafikę. A co do podkręcania, od dłuzszego czasu używałem Phenoma X3 8650 podkręconego do 2,8GHz i wszystko działało stabilnie. Procesor ten też miał duże TDP, tyle samo co 945 (95W)

To pomyśl dlaczego nie można włożyć tam 125W wersji 965.

945 to praktycznie to samo co 965 lecz z obniżonymi zegarami.