Kupić nowy akumulator czy zregenorować stary?

Witam!
Mam laptopa Lenovo x220. Jego bateria którą mam aktualnie trzyma kiepsko, więc zacząłem się rozglądać za nową. Jednak największa kosztuje ponad 500 PLN! A parę takich baterii starych mam - z tym że zużytych. I mam pytanie, czy bardziej mi opłaca się kupić nówkę, czy zregenerować starą (tzn. wymienić ogniwa w serwisie)? Warto w ogóle?
Pozdrawiam

Czasem oprócz samej wymiany ogniw trzeba zresetować licznik albo przeprogramować elektronikę sterującą baterią i to może być już nieopłacalne.

Wymiana baterii pomoże tylko w sytuacji jak jedno z ogniw po prostu padło, a reszta jest ok, licznik jest ok. Ale nawet wtedy to jedno ogniwo będzie prawdopodobnie odstawać od reszty co też niekoniecznie jest korzystne.

Często przy pomiarach ogniwa są ok, problem stanowi elektronika z licznikiem. Regeneracja bywa nieopłacalna.

Bateria do tego laptopa to koszt ok 130zł link ten model nie stwarza problemów z ładowaniem itp.

Jak będziesz kupować zamiennik, uważaj z patchowaniem firmware laptopa. Lenovo lubuje się w ‘banowaniu’ zamienników.

dołóż więcej i kup lepszy, mocniejszy