Kupić nowy czy ulepszyć stary ? Stacjonarka

(Arek3530) #1

Witam!

Zamierzam ulepszyć lub wymienić swój sprzęt który posiadam od 4-5 lat i czy kupić takiego za 2300 czy ulepszyć go tego mojego.

Podam jakie ma parametry:

Procesor Core 2 Quad 4x2.4

HDD - 1TB

Ram - DDR3 3GB

Graf - geforce nvidia en8800gt 1GB

Zasilacz - 500W

Co do ulepszenia planowałem dokupić 4gb ramu, zmienić płytę główna na taka gdzie połączę 2 karty graf, dokupić drugą kartę graf. Koszt całości około 700zł.

Zależy mi na tym bym mógł uruchomić większość tytułów z np. Frapsem, Bandicampem lub CamnestiaStudio

Co proponujecie

(Liiv002) #2

Ulepsz stary, według mnie lepiej ulepszać, bo na przykład masz dobry dysk ale słaby CPU więc kupno nowego mija się z celem.

Ja wymieniłbym CPU na coś lepszego, dysku bym nie wymieniał, chyba że ci miejsca brakuje, dokup trochę ramu no i opcjonalnie płytę główną jeśli chcesz mieć tandem GPU ale wtedy musiałbyś chyba wymienić zasilacz bo 500w nie pociągnie dwóch GPU. Podaj markę zasilacza.

(Scorpions.B) #3

Może może połączenie. Kup i5 2500k, Radeon 7850(lub odpowiednik Nvidii), płytę główną, dołóż RAM, zostaw dysk twardy i resztę. Masz nowy, bardzo mocny zestaw, który uciągnie wszystko na Ultra :wink: Co ty na to?

i5 2500k - poniżej 900 zł

Radeon 7850 2GB - trochę ponad 800 zł

DDR3 1GB - poniżej 50zł

Dobra płyta główna - 400 zl z hakiem

Wszystko wyniesie cię z 2100-2200 zł i masz spokój na kolejne lata :wink:

Pozostały sprzęt po zmianie sprzedaj, grafikę też, nie opłaca się robić połączenie tej karty z nowszymi, bo głównie zyskasz na poborze prądu :smiley:

(Arek3530) #4

a ten procek jest już za słaby ??

i nie lepiej procek od AMD są tańsze a w osiągach z tego co wiem dużej różnicy nie ma.

dysk jest wystarczający.

(system) #5

Zostaw procek bo jest dobry

Kup Radeona 6850, ta grafika Ci wystarczy, daruj sobie 2 grafiki bo nie ma sensu, lepiej jedna a lepsza

8800gt sprzedaj

dokup z 1 GB pamięci RAM. 4 GB będzie dobrze, chyba że chcesz razem z 6 GB to dokup do tylu

Do tego możesz dokupić dobre chłodzenie na procka i go podkręcić i takie coś by Ci styknęło

(Scorpions.B) #6

Czy ja wiem czy taki słaby? Raczej nie, tym bardziej, że procka łatwo można podkręcić do wyższych wartości, wystarczy tylko dobre chłodzenie. Zaletą jest, że procek jest 4 rdzeniowy, więc możesz równie dobrze wybierać wśród nowszych kart od Nvidii(na 2 rdzeniach karty od zielonych mają problemy z wydajnością).

(Arek3530) #7

Radeona 6850 jest na DDR5 a u mnie na karcie jest DDR3 wiec trzeba chyba też wymienić płytę główną ?

(Chojinka) #8

Nie trzeba.

(Polopolo1991) #9

dobry komp, kup lepszą kartę graficzną, dokup ramu i wszystko na następne lata spokojnie starczy....

(Arek3530) #10

ASUS GeForce GTX 570

Sapphire Radeon HD 5870

Radeon Sapphire 6850

Sapphire Radeon HD6950

Którego wybrać czy możecie polecić coś lepszego w podobnej cenie :stuck_out_tongue:

(Scorpions.B) #11

Z podanych kart najlepszym wyborem będą te dwie karty:

http://www.hwcompare.com/9021/geforce-g ... -6950-2gb/

(Arek3530) #12

jeszcze znalazłem coś w podobnej cenie

SAPHIRE HD7870 2Gb DDR5/256bit ta chyba jest najmocniejsza

(Scorpions.B) #13

Do tego jest to karta najnowsza z modeli jakich podałeś i w porównaniu z GTX570 i Radeon HD6950 pobiera mniej prądu :wink:

(Arek3530) #14

ale w osiągach chyba nie jest gorsza od tamtych ?

Jeszcze takie pytanko do ilu mogę podkręcić procka i jak ulepszyć chłodzenie.

Podam później dokładną nazwę i dane.

Intel Core2 Quad Q6600 8M Cache 2.40 GHz 1066 MHz