Kupić nowy czy ulepszyć stary ? Stacjonarka

Witam!

Zamierzam ulepszyć lub wymienić swój sprzęt który posiadam od 4-5 lat i czy kupić takiego za 2300 czy ulepszyć go tego mojego.

Podam jakie ma parametry:

Procesor Core 2 Quad 4x2.4

HDD - 1TB

Ram - DDR3 3GB

Graf - geforce nvidia en8800gt 1GB

Zasilacz - 500W

Co do ulepszenia planowałem dokupić 4gb ramu, zmienić płytę główna na taka gdzie połączę 2 karty graf, dokupić drugą kartę graf. Koszt całości około 700zł.

Zależy mi na tym bym mógł uruchomić większość tytułów z np. Frapsem, Bandicampem lub CamnestiaStudio

Co proponujecie

Ulepsz stary, według mnie lepiej ulepszać, bo na przykład masz dobry dysk ale słaby CPU więc kupno nowego mija się z celem.

Ja wymieniłbym CPU na coś lepszego, dysku bym nie wymieniał, chyba że ci miejsca brakuje, dokup trochę ramu no i opcjonalnie płytę główną jeśli chcesz mieć tandem GPU ale wtedy musiałbyś chyba wymienić zasilacz bo 500w nie pociągnie dwóch GPU. Podaj markę zasilacza.

Może może połączenie. Kup i5 2500k, Radeon 7850(lub odpowiednik Nvidii), płytę główną, dołóż RAM, zostaw dysk twardy i resztę. Masz nowy, bardzo mocny zestaw, który uciągnie wszystko na Ultra :wink: Co ty na to?

i5 2500k - poniżej 900 zł

Radeon 7850 2GB - trochę ponad 800 zł

DDR3 1GB - poniżej 50zł

Dobra płyta główna - 400 zl z hakiem

Wszystko wyniesie cię z 2100-2200 zł i masz spokój na kolejne lata :wink:

Pozostały sprzęt po zmianie sprzedaj, grafikę też, nie opłaca się robić połączenie tej karty z nowszymi, bo głównie zyskasz na poborze prądu :smiley:

a ten procek jest już za słaby ??

i nie lepiej procek od AMD są tańsze a w osiągach z tego co wiem dużej różnicy nie ma.

dysk jest wystarczający.

Zostaw procek bo jest dobry

Kup Radeona 6850, ta grafika Ci wystarczy, daruj sobie 2 grafiki bo nie ma sensu, lepiej jedna a lepsza

8800gt sprzedaj

dokup z 1 GB pamięci RAM. 4 GB będzie dobrze, chyba że chcesz razem z 6 GB to dokup do tylu

Do tego możesz dokupić dobre chłodzenie na procka i go podkręcić i takie coś by Ci styknęło

Czy ja wiem czy taki słaby? Raczej nie, tym bardziej, że procka łatwo można podkręcić do wyższych wartości, wystarczy tylko dobre chłodzenie. Zaletą jest, że procek jest 4 rdzeniowy, więc możesz równie dobrze wybierać wśród nowszych kart od Nvidii(na 2 rdzeniach karty od zielonych mają problemy z wydajnością).

Radeona 6850 jest na DDR5 a u mnie na karcie jest DDR3 wiec trzeba chyba też wymienić płytę główną ?

Nie trzeba.

dobry komp, kup lepszą kartę graficzną, dokup ramu i wszystko na następne lata spokojnie starczy…

ASUS GeForce GTX 570

Sapphire Radeon HD 5870

Radeon Sapphire 6850

Sapphire Radeon HD6950

Którego wybrać czy możecie polecić coś lepszego w podobnej cenie :stuck_out_tongue:

Z podanych kart najlepszym wyborem będą te dwie karty:

http://www.hwcompare.com/9021/geforce-g … -6950-2gb/

jeszcze znalazłem coś w podobnej cenie

SAPHIRE HD7870 2Gb DDR5/256bit ta chyba jest najmocniejsza

Do tego jest to karta najnowsza z modeli jakich podałeś i w porównaniu z GTX570 i Radeon HD6950 pobiera mniej prądu :wink:

ale w osiągach chyba nie jest gorsza od tamtych ?

Jeszcze takie pytanko do ilu mogę podkręcić procka i jak ulepszyć chłodzenie.

Podam później dokładną nazwę i dane.

Intel Core2 Quad Q6600 8M Cache 2.40 GHz 1066 MHz