Kupić teraz Windows 8.1 czy poczekać na Windows 8.2/Windows 9?

Mam Windows 8, ale nie mogę go uaktualnić do Windows 8.1 ,bo gdy włączam sklep wyświetla mi się ,że muszę zrobić Odświeżanie systemu Windows. A Odświeżania systemu Windows nie mogę zrobić, bo mi nie działa. To mam teraz kupić Windows 8.1 czy poczekać na Windows 8.2/Windows 9?

Nic nie kupuj, skoro masz Windows 8 to możesz mieć 8.1 za darmo.

Kupić to chyba źle ujęte, jednak zrobić aktualizację za darmo opłaca się, widzę to na swoim przykładzie gdzie komputer działa płynniej i metro czy jak tam to się zwie jes ulepszone

W temacie napisałem, że Sklep Windows mi nie działa. Więc nie mogę mieć Windows 8.1 za darmo.

Jak nie działają ci podstawowe funkcje systemu, to ja bym rozważyl kompletną reinstalkę i dopiero normalny upgrade.

Takie upgrady jak instalacje service packów itd. najlepiej robić właśnie na czystym systemie.

 

Tak btw. nie ma innej możliwości upgradu niż przez sklep Windows?

@Up: Nie ma.

 

@matelord: A jak zrobić reinstalkę?, bo gdy kupiłem komputer to system był od razu zainstalowany.

 

 

A na Windows 8.1 będą chodziły gry i programy które działają na Windows 8?

99% programów, które działają na Windows 8, działa na Windows 8.1.

 

Aby przywrócić system do ustawień fabrycznych najprawdopodobniej musisz skorzystać z jakiejś procedury przywracania, jaką proponuje producent. Często jest wymagane naciśnięcie jakiegoś klawisza przed ładowaniem systemu aby uruchomić odzyskiwanie z partycji odzyskiwania.

Czyli przeczytaj instrukcję o ile takową posiadasz :wink:

Przeinstaluj system. Pożycz od kogoś płytę z Windows 8 i sformatuj partycję z aktualną instalacją Windows 8 i zainstaluj system jeszcze raz. Nie masz od kogo pożyczyć płyty? Skontaktuj się z producentem komputera (OEM) lub z Microsoftem (Box), a za ok. 30 złotych otrzymasz płytę instalacyjną.

Płyte? Skoro miał system już wgrany to na 99% ma partycję recovery i odpowiedni soft.

Poza tym sam system ma w sobie odpowiednią funkcję.

Mam taki soft, ale mój dysk nie jest odpowiednio skonfigurowany:

 

http://i.imgur.com/NBk5tGK.png

 

http://i.imgur.com/Y3WTVmv.png

Ja zamiast robić update (ponieważ już wcześniej robiłem z 7 na 8) ściągnąłem całą płytkę 8.1 (gdzieś na antywebie czy tam spiderswebie był link jak to pobrać, pewnie na dobreprogramy też znajdziesz) nagrałem na dvd i z niego instalowałem.

Polecam czystą instalkę.

Jeszcze w przypadku laptopwów bez efi miałem problem co prawda z tym że chciałem mieć “dysk d” a hp wpadł na genialny pomysł zrobienia 4 partycji primary no ale to już inna bajka.

Hej,

Problem może wynikać ze zmienionego partycjonowania dysku - czy po zakupie laptopa zmieniałeś partycje - na przykład ich rozmiar i ilość?

Pozdrawiam,

Dimatheus

A funkcja odświeżania systemu (Windows 8 i 8.1 coś takiego posiadają)?

@tomeeek64: tak, ale mi nie działa: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/459828-od%C5%9Bwie%C5%BCanie-komputera-z-zachowaniem-istniej%C4%85cych-plik%C3%B3w-nie-dzia%C5%82a/

 

 

@Dimatheus: 1. Mam PC  2.Zrobiłem kolejną partycję

Hej,

I to może być powód problemów. To samo miałem z moim Acerem i recovery z systemem Vista. Po zmianie układu partycji recovery wywalało błąd, że nie da się znaleźć odpowiedniej partycji.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jedynym rozwiązaniem to jest zakup Windows 8.1?

Dzwonisz do producenta komputera i za 30 zł otrzymujesz płytę instalacyjną systemu. Klucz jest zapisany w UEFI. Po co drugi raz kupować taki sam system, na ten sam komputer?

Hej,

Dokładnie - ewentualnie pożyczasz od kogoś płytkę i wykonujesz nową instalację. Klucz zostanie przypisany w UEFI i po problemie. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus