Kupić Viste czy poczekaćna Windows Se7en?

Grzesiek jeśli ty uważasz ze vista od xp rozni sie tylko wygladem to naprawde wspolczuje…

To sobie chociaz poczytaj (to itak tylko niewielka czesc)

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=98

ja mam viste i różnica miedzy vistą a xp są ogromne a jak już zagrasz na direx 10 to nikt cię nie przekona do innego systemu chyba że do 7 a sp2 jest już prawie gotowy bete już dali

Są…jak są to jakie ? ja też moge powiedzieć że cos jest lepsze ale może byś uzasadnił…

P.S ciekawe ze masz nowe konto (1post) i od razu wkręciłeś się akurat w tą dyskusje, ale ok nie wnikam.

P.S ciekawe ze masz nowe konto (1post) i od razu wkręciłeś się akurat w tą dyskusje, ale ok nie wnikam.

po prostu wyraziłem swoje zdanie a ty co mozesz wiedzieć o viscie jeśli patrząc na opis twojego kompa to pewnie jedziesz na win98 :stuck_out_tongue:

ok sorki nic wiecej nie napisze nie wtracam sie

panele wyszukiwania w każdym oknie, speech recognition :slight_smile: , games explorer, windows photo gallery i masa innych wygodnych i pożźytecznych progsów, Windows Defender (jaki jest taki jest ale jest :slight_smile: ) , porządna zapora (wystarczy skonfiguować i jest idealna), wygodny i ładny interfejs (przy dzisiejszych pc jego wymagania są śmieszne…), lepsza obsłuha wielordzeniowych proców, dopracowana wersja x64, poprawione zarządzania pamięcią (znowu nie żre jej duż jak niektórzy mówią> mam aktualnie zajęte 664mb ram z 3gb a otwarta tylko opera <3okna w 1 oknie 6kart, w reszcie po1> i kadu i sidebar), itd itp…

W Windows XP można mieć to na pasku zadań.

Które w polskiej wersji nie działa, a w angielskiej nie działa jeszcze zadowalająco.

To ma być wielka nowość? Równie dobrze w XP mogę stworzyć osobny katalog i tam powrzucać sobie gry. Dla mnie jest to tylko zbędny bajer.

A więc rozdrobnijmy się:

W Xp masz ikonke wyszukiwania w każdym oknie, zresztą można umieścić sobie dowolną wyszukiwarke jaką się chce.

Co więcej jak już wspomniałeś o wyszukiwaniu “innowacyjnym” w vista to wspomne o indeksowaniu, które jest dla mnie nie porozumieniem, żeby “coś” rezało mi cały czas dysk i zużywało go tylko po to żebym mógł wyszukać ciut szybciej dane, co więcej większości tych danych które on zaindeksował (każdy istniejący plik) nigdy nie będe potrzebował wyszukiwać, no ale on już to zaindeksował…nie wiadomo po co.

Technicznie też to jest nie do końca dopracowane (mało optymalne pod kątem zużycia dysku).

W wersji Ultimate, angielskiej, nie działa po polsku, w XP najtańszej wersji można zainstalować syntezator mowy IVONA, który radzi sobie o niebo lepiej od tego windowsowego i jest o niebo bardziej konfigurowalny.

To chyba był żart, folder z grami to ja sobie moge i w windows 95 stworzyć :lol:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … je+zdjecia

Rzeczywiście vista to specjalistka od naprawiania zdjęć, wiesz jest tyle lepszych programów że tego i tak praktycznie nikt nie używa.

Równie dobrze można by mówić że jak to dobrze ze w windows seven będzie nowy paint :smiley:

No, jest jaki jest, żre ram, nic nie robi ale jest :lol:

Można go też zainstalować bez najmniejszego problemu w XP jak ktoś bardzo lubi marnować zasoby.

Ujął bym to tak…lepsza niz domyślna w XP, jednak firewall zawsze można doinstalować i to dużo lepszy niż ten z visty czy XP

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& … +firewalle od wyboru do koloru.

Możesz prosze rozwinąć to, bardzo mnie interesuje to co znaczy “lepsza” i jakoś uzasadnić, może jakiś test ?

Choć do końca tego nie wykluczam że może i jest ciut lepsza, ale przy tej całej mizernej wydajności innych częsci systemu nawet nie wychodzi z tym na plus wiec…

Zresztą nie widziałem żadnego testu żeby była jakaś super lepsza.

Nie wiem, nie widziałem.

Wiem natomiast że x64 na rynku rozwija się dość długo i rozwinąć się nie może, więc coś czuje że zanim ta technologia się rozwinie to już wyjdzie następny windows bądź następca następnego :stuck_out_tongue:

A ja mam włączone 14 aplikacji w komputerze, usługi serwera (apache) i XP żre mi tylko 800MB, z samą operą pewnie pobierał by z 300ramu (i to z antywirusem w tle itd) starczyło tylko w systemie wyłączyc troche zbędnych usług, bądź zastąpić innymi zewnętrznych firm.

To kolejny plus Visty rozumiem :lol: dla osób co mają za dużo miejsca na pulpicie, za dużo ramu i nie mają co robić tylko 24/24 H oglądać zegar + kalkulator czy inną czarną chmure.

a więc i ja się rozdrobnię:

niby można ale trzeba doinstalować i niezbyt ładnie to wygląda (w viscie jest wkomponowane w całość) no i dodatkowo zużywa moc pc i powiększa rejestr no i w końcu to kolejny soft doinstalowany. gdy włączymy start z windows to system minimalnie ale jednak wolniej się ładuje a gdy takich programów jest więcej to różnice czuć więc im mniej tym lepiej.

używam SR na codzień i owszem zdaża mu się niezrozumieć co mówię do niego ale to już bardziej wina wymowy, ogólnie to narzędzie jest bardzo przydatne (przynajmniej dla mnie)

SR działa ok tylko trzeba troche nadtym posiedzieć-zrobić tutorial cały i troche posiedzieć jeszcze a wtedy SR naprawde jest przydatne. jedyna wada jak dla mnie-nie działa z operą-nie moge wdyktować adrtesu tylko musze wpisać…

w pl owszem nie działa ale korzystając z pl visty odniosłem wrażenie że jest jakaś nie dorobiona (zwężanie start menu, brak sr, niedziałający gadget pogody itp itd)

miał być ale zapomnbiałem dać emote odpowiednią:)

możesz mieć ale znów trzeba doinstalować a wielu ludziom się niechcenie umieją nic zainstalować, dlatego lepiej jak jest niż jakmiałoby jej niebyć. Ja wgrałem wersje live dlatego że potrzebuje integracji z live spaces której windowsowa niewiedzieć czemu nie ma…

można ale trzeba go zainstalować :slight_smile:

przesadzasz troche z tym ramem-kilka lat temu to mogło przeszkadzać ale teraz??? w dobie 2-3gb ram te kilkanaście mega nie robią różnicy a pozatym vista i tak oddaje pamięć gdy jakiś program jej potrzebuje…

co kto lubi, luna z xp wygląda za to obrzydliwie…

a to wina MS jest że nie ma sterowników do akturat twojego modemu (neostrada?)

tylko pytanie po co skoro tryb advanced wystarczy do domowego użytku?

sidebar może i troche miejsca zajmuje

ł? niechcesz-niemusisz włączać

powtórze się ale cóż: po co ten RAM jest w pc? żeby leżał odłogiem? system przy 3gb używa około 700mb więc to nie dużo. po ten ram jest zajęty żeby system sszybciej reagował, a gdy jakiś program ramu potrzebuje to go system oddaje…

podsumowując ten dość długawy post: jeśli masz komputerz 512/1gb ram i kupiłeś go z 3lata temu to dostałeś xp, jeśli masz 2 gb < … albo kupiłeś teraz pc to masz min 2gb i viste która chodzi niezałuważenie…

Na szczęście nie.

A co do zużycia RAMu na Viście to mam taki przykład: Kiedy gram na Windows XP w GTA IV, to mi się ono w ogóle nie przycinało, a RAMu wolnego jeszcze zostawało. Natomiast kiedy grałem na Viście, gra się przycinała, a kiedy ją zminimalizowałem pasek zużycia RAMu skakał ponad 95%, a żadnego innego programu nie miałem uruchomionego! Dodam jeszcze, że czasem na XP mam uruchomionego Firefoxa, kiedy gram, a oprócz tego z tej instalacji XP korzystam już ze dwa miesiące, a z Visty ledwo tydzień.

wiesz gta wymaga 1.5gb minimalnie a zalecane 2.5gb na viste a 2 na xp dlatego właśnie moźe ci się przycinać.

może zmniejsz jakieś detale to niebędzie się cieło…

ja mam 3gb i mi się nie tnie wcale

WIndows Vista lepiej zarządza pamięcią ram. Możemy to zaobserwować uruchamiając aplikacje która wymaga dużej ilości pamięci (np grę). Następnie po wyłączeniu tej aplikacji wchodzimy w menadżer zadań i sprawdzamy użycie pamięci (przed uruchomieniem aplikacji też sprawdzamy). Efekt jest taki że system bierze o połowę mniej pamięci po wyłączeniu niż przed odpaleniem aplikacji.

Nie tak do końca z tym zarządzaniem. Podczas startu systemu Vista ładuje wszystko w RAM i zakłada SWAPa w momencie kiedy uruchamiasz kolejną aplikację bądź grę pamięć RAM jest zwalniana poprzez przepisanie zawartości do SWAPu. Po zakończeniu pracy aplikacji bądź gry zawartość SWAPu już nie w całości wraca do RAMu i stąd Masz tą różnicę. Dla mnie jest to dość duże niechlujstwo ze strony systemu operacyjnego :slight_smile: Ale mając na pokładzie 3GB RAMu trudno się tym przejmować :slight_smile:

Co do właściwego tematu: jeżeli kolejne buildy Windows 7 zachowają obecną szybkość, wydajność i funkcjonalność to bez zastanowienia dokonam zmiany systemu operacyjnego. Pozostaje tylko pytanie co znowu popsuje Microsoft do czasu ukazania się wersji finalnej :slight_smile:

Pozdrawiam