Kupić Viste czy poczekaćna Windows Se7en?

witam jak w temacie zastanawiam sie czy kupić Viste home premium x64 czy lepiej poczekać na windowsa se7en ,czytałem gdzieś że ma wyjść , w tym roku więc nie nie wiem!! ale czytałem o Viscie to jakby miała mniejsze wymagania to , większość przeszła by na właśnie Viste , bo jak ktoś ma 1 GB ramu i instaluje Viste to wiadomo że mu nie bedzie za dobrze działać !!

viewtopic.php?f=35&t=298144

W moim przekonaniu nie warto czekać na nowego Windowsa. Choćby miał wyjść w tym roku to lepiej poczekać patrząc z perspektywy poprzednich systemów świeżo po wydaniu nie bardzo nadawały się do użytkowania, a to problemy ze sterownikami i inne niekompatybilne problemy które nastręczały użytkowników. Nieraz się słyszy że pierwsza finalna wersja to tzw. wersja BETA. Nie od dziś wiadomo że zarówno XP jak i Vista po wydaniu Service Pack 1 na prawdę stały się lepszym systemem i to co w pośpiechu zostało niedopracowane SP1 wniósł wiele usprawnień i zapewne tak samo będzie miało miejsce z Windows 7. Osobiście polecam Windows Vista pomimo jego kilku wad jest lepszy od poprzedniczki a tak chwalony XP.

Vista jest w miarę ok ale ja jednak bym poczekał na w7

a jak sprawdzić jaki ma sie procek x32 , x64 , bo nie wiem którą viste wybrac czy x32 czy x64

dane techniczne z programu " aida32"

Właściwości procesora

Typ procesora Unknown, 2800 MHz (14 x 200)

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB

Pamięć podręczna L1 danych 64 KB

Pamięć podręczna L2 1 MB (On-Die, Full-Speed)

Multi CPU

ID płyty głównej OEM00000 PROD00000000

CPU #0 AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5600+, 2812 MHz

CPU #1 AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5600+, 2812 MHz

Wykorzystanie procesora

Procesor nr 1 3 %

Procesor nr 2 9 %

Procka masz x64 dwu-rdzeniowego athlona ale ja bym brał viste x86 :slight_smile:

Skoro ma 64-bitowy procesor, to na jaką cholerę potrzebna mu Vista x86? Niech bierze x64, bo wtedy osiągnie najlepszą wydajność systemu. Poza tym x64 chodzi szybciej niż x86 na 64-bitowym procku. ;//

i po co coś takiego piszesz? Lepiej kup teraz Viste bo czekać to za bardzo nie wiadomo ile trzeba będzie. Weź sobie system x64 ponieważ przy rozbudowie nie będzie cię ograniczała wiellkość pamięci ram.

alko kup Viste Ultimate- dostaniesz 2 wersje-32 i 64bit…

uważam ze lepiej kupić viste 64bit do końca roku 2009 ten system zostanie jeszcze dopracowany już nie długo bedzie oficjalny service pack 2 który wiele wniesie i poprawi a seven to dopiero na koniec 2009 r zostanie wydany i jak to z historią bywa że lubi się powtarzać znów sie okaże że microshit wydał produkt który w trakcie użytkowania okaże sie shitem i znów bedzie trzeba czekać na poprawki sterowniki i inne, a na tym forum pojawią się setki tysięcy postów ludzi którzy mają problemy z którymi nie dają rady oni ani ich sprzęty i będą prosić o pomoc… lepiej odpuścić sevena jeszcze na 2 lata jak już go rozpracują na dobre, napewno znajdą się zwolennicy sevena którzy go już używają i twierdzą ze jest fajny itd. sam mam na drugiej partycji ten system ale jak narazie poza szatą graficzną systemu i jakimiś tam bajerami wizualnymi nie widze żadnych takich naprawde konkretnych zmian widocznych czy zauważalnych przez zwykłego szarego użytkownika komputera więc po co się w to ładować ??

:hahaha:

http://www.microsoft.com/downloads/deta … 376fdb1de8

Po pierwsze to nie jest wersja finalna tylko wersja testowa kolejnego service packu który na dzień dzisiejszy jeszcze nie istnieje w wersji finalnej.

A po drugie, najważniejsze, co wniesie? może powiesz a nie dajesz linka do jakichś plików.

No więc słuchamy co wniesie service pack 2 do windows vista, nie mówie że wniesie mało czy dużo bo tego nie wiem więc pytam, co ?

Tylko prosze bez odpowiedzi “Vista się od niego ulepszy, system przyśpieszy, będzie superowszy itd” :cojest:

Napisałeś że nie istnieje, i wprowadzasz innych w błąd bo ISTNIEJE.

Istnieje ale w wersji beta a nie finalnej

Grzesiek1

A moim zdaniem vista względem xp wniosła dużo więcej niż wniesie seven względem visty (bądź co bądź to prawie te same bebechy a nie krok do przodu jak było w przypadku xp–>vista).

Na co czekać przynajmniej rok na nowego windowsa? Nie jest pewne kiedy się pojawi, jak już się pojawi trzeba będzie czekać na wersje PL, potem wyjdą błędy jak po ukazaniu się visty. Na oko ponad 12msc żeby można było tego pewnie używać…

no własnie istnieje service pack 2 do visty na chwile obecną jest to wersja beta dla testerów a oficjalna już wersja dla wszystkich ma mieć premierę na początku kwietnia przynajmniej było o tym już pisane na Dobreprogramy.pl i po tym terminie bedzie do pobrania z WU…

według mnie to poprostu vista jest nie dopracowana i tak jak to było z wydaniem XP z początku xp też był kałem nawet w dniu premiery gdzie sam Bill miał zaprezentować jak ten super xp bedzie działać i co nowego wniesie, system sie zawiesił. dziesiątki jak nie setki dziennikarzy patrzy żeby zobatrzyć te cacko a tu zonk system sie zawiesił a miał to być system którego sie nie da zawiesić… pamiętam miałem wtedy 98se i wszyscy mówili ze xp to syf i nigdy nie przejdą na niego tylko bedą dalej na 98se jechać… no ale microshit stanął na wysokosci zadania i wydał odpowiednie poprawki w tym sp1 potem sp2 i nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki nikt już nie chciał 98se i nagle xp okazał sie być super cool itd a 98se to syf i kał… na tym przykładzie widzimy ze historia sie lubi powtarzać i widać tu jak vista w ten sam sposób walczy o to samo na rynku co kiedyś xp z tą małą różnicą że microshit nie poczekał na rozwój sytuacji itd tylko wprowadził po 2i pół roku nowy system nieco inny i zaraz ludzie myslą ze nowy system 7 to już rewolucja itd… prawda jest taka że z 7 bedzie tak samo jak z poprzednikami ludzie zaczną używać na dobre w róznych kombinacjach sprzętowych i nagle sie okaże że znowu coś nie tak że znowu się sypie coś co sie sypać nie miało (już)… społeczeństwo posiada komputery od dawna i czasem kompy te mają po ładnych pare lat i kompy te nie są przygotowane na to co bedzie w przyszlości w dalekiej przyszłości bo nawet sam producent takich sprzętów doskonale o tym wie i nie pozwoli sobie na to zeby wyprodukować taki sprzęt idący daleko w przyszłość ponieważ ludzie wtedy w ogóle by nie wymieniali komputerów tylko raz by wydali kase i koniec po co wiecej ?? bajer polega na tym że każdy szary użytkownik ma po 2 góra 3 latach wymienić kompa na nowego napędzając tym kieszeń producenta komputerów a ten z koleii ma idealny układ z np microshitem i tym o to sposobem wyciągaja nam kase z kieszeni, z tą małą różnicą ze w polsce ludzie kasy nie mają i używają starszych maszyn i z tego potem wynikają problemy typu " bo komp to bo komp tamto, bo sterowników nie ma, a sie zawiesza a to nie działa itd"

tak więc nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.

kiedyś xp to był syf a teraz ludzie o niego walczą i wywalczyli jeszcze dla niego support na troche dłużej bo oficjalnie juz dawno wsparcie dla tego systemu zostało by skończone…

olo320i , Jest jedno ale, jakie nowości wprowadził Windows XP względem windows 98 ? a jakie wprowadza Vista względem XP ? Aero glass, sidebar ? niby lepsze adresowanie ramu? (przy jednoczesnym jego pożeraniu wychodzi na to samo co w XP albo gorzej).

W XP z poczatku znajdowały się dobrze założenia nie dobrze dopracowane, a w viscie założenia są prawie że żadne w dodatku to co jest już w XP w vista jest jeszcze nie dopracowane.

Sugerujesz że zaraz po Vista nie potrzebnie wydają 7, a nie jak 98 i XP w tak dużym odstępie czasu, to chciał bym Ci przypomnieć że miedzy 98 a XP był jeszcze milenium i 2000 ;].

Nie ma co porównywać skoku technologicznego w stosunku 98 do XP, bo tam była obsługa nowych większych dysków, wiekszej ilości ramu, wiekszejilości rdzeni itd itd a Vista co takiego wprowadziła no pytam co ?

Czego nie zrobie na XP co zrobie na vista ? zaraz zacznie sie gadanie ze kiedyś moze jakiś SP 4 wydadzą do visty i coś takiego sie ukaże, ale ludzie do tego czasu to juz windows eight wyjdzie :slight_smile:

pytasz mnie czego nie zrobisz xp a nie zrobisz vistą znam jedną taką rzecz np nie zainstalujesz biblioteki direct 10… i teraz bajera rozchodzi sie w tym ze w viscie masz już direct 10 i bedzie można zainstalować 11 i wiecej a w xp już niestety nie a że swiat i elektronika szeroko tego słowa pojęta leci do przodu już nie długo mając xp nie pograsz w wymagające gry ba nawet nie zainstalujesz żadnej super karty graficznej która bez direct 10 minimum nie bedzie działać… to jest tylko jeden przykład pewnie jest ich więcej ale nie bede się kłucił bo to nie ma sensu…

ja używam visty bo ją kupiłem razem z kompem była już zainstalowana a skoro już była i zapłaciłem za nią to jej używam i po paru miesiącach jak usiadłem przy kumpla xp to sie nie mogłem przestawić i jakoś mnie xp drażnił… jestem zadowolony z visty i w życiu nigdy bym się nie przesiadł spowrotem na xp a dodam ze jak kupowałem kompa to po tygodniu była światowa premiera visty na całym świecie było to w lutym 2 lata temu i pamiętam jak nie chciało nic działać i wciąż sie coś pier… ale czas i microshit zrobił swoje i jest spoko

Długo długo już o tym słychać i jakoś nikt na XP się tym nie przejmuje ani nie odczuwa różnicy

i znowu gadanie żę kiedyś to sie nie da do XP włożyć nowej karty grafiki itd, tylko co mnie obchodzi kiedys…kiedyś to pewnie tak jak mówiłem będzie windows eight a seven to już całkiem niedługo.

W dodatku są ciekawe zapowiedzi czyt. http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … ta+oraz+XP

No i wcale nie mówie żebyś się kłucił, ja przecież wcale się nie kłuce, to sie nazywa dyskusja :slight_smile:

Zauważyłem taką dużą tendencje od czasu wyjścia visty (czyt od jakichś dwóch lat) jest pisanie, kup viste bo już niedługo tylko na nią będą gry, bo już niedługo wyjdą takie procesory że tylko vista jest obsłuży itd itd, natomiast teraz mamy 2lata po premierze i specjalnie nic takiego nie ma miejsca więc uważam że nie ma się co wciągać w marketingowe gadanie kiedy już nie tak daleko do sevena.