Kupię Adapter Xeon 771 NA 775

Jak w temacie. Wie ktoś gdzie takowy otrzymam? albo ma na sprzedaż?

Na allegro ktoś sprzedaje z procesorem za 20 zł (plus dostawa).

Na amerykańskim ebay niby też są: https://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=771+to+775+adapter

Tak wiem że na ebay-u mają, tylko nie wiem czy teraz tak przesyłki z chin dochodzą… no i wolałbym szybciej, a co do allegro to faktycznie widzę ale ja już mam upatrzony inny model ale niestety sprzedawany bez adaptera, a kupować procka tylko dla adaptera którego nie wiem czy i tak da się odkleić i przykleić ponownie trochę mija się z celem niestety ;/

1 polubienie

Ja zrozumiałem aukcje że mają i jakieś w nadmiarze z demontażu przy okazji.

Tak ale w sensie że procesory na których są adaptery, a bez sensu kupować procesor dla samego adaptera…

Możesz spróbować sam wyciąć, jak nie wyjdzie to kupisz procesor z adapterem :smiley:

Tu mają coś takiego, za niecałe trzy złote:
http://tanieprocesory.pl/sklep/

Ale nie ręczę za jakość sklepu.

Brak na magazynie jak się otworzy ofertę (nawet te w ilości 10-20 sztuk).

A i oferta z allegro ma zdjęcia z czapy wzięte o niby 2 darmowych adapterach, Janusz byznesu…

To już sprawdziłem wcześniej, zanim wstawiłem post, no ale dzięki :slight_smile:

Co wyciąć?
Adapter?
Powodzenia.

Procesor zaadaptować :grin: naciąć otwory by pasował :slightly_smiling_face:

Ale wiesz jak działa ten adapter?
Chodzi o zamianę pinów, potrafisz dorobić taki ręcznie?

Generalnie to gościu o którego aukcji wspomniał krystian3w miał na stanie jeszcze 1 nowy adapter, także ok, ale ciekawi mnie fakt dlaczego tak nagle wszystkie zniknęły z każdej strony … dziwne żeby ktoś je tak wykupił nagle… a co do nacinania procesora to faktycznie istnieje taka opcja bo chinole sprzedają takowe już, ale i tak wymagany jest adapter :slight_smile:

Głupi Ryzen 3 1200 wciąga takiego Xeona nosem, a można go kupić za czapkę śliwek. Dodatkowo platforma się starzeje, płyty padają jak muchy, nowych siłą rzeczy brak. Według mnie zwyczajnie spadł popyt. Sklepy wyprzedały się z końcówek magazynowych i nie będą sprowadzać kolejnych partii towaru. Zysk z tego żaden.

No fakt, ale Xeon to dobra alternatywa jeżeli nie chce się zmieniać całej platformy a tanim kosztem można dodać kopa platformie 775 :slight_smile:

Szczerze to niezbyt to kopie, właśnie skończyłem koleżce stawiać na nogi antyka marki Optimus na 775.
Więcej jak 4GB ramu nie wlezie na płytę, chyba że jakimś cudem znajdą się 4GB kości DDR2 i płyta je łyknie.
Miałem w szafie Q6600, wsadziłem.
Wsadziłem też SSD i 9500GT z wentylatorem pracującym jak silnik w traktorze podmieniłem na R5-240.
Wszystko z dna szafy.
Sprzęt ciągle ledwo dźwiga(CPU 100% non stop) 1080p z YT podczas gdy pozornie nie wiele wydajniejszy A10-5800k robił to bez żadnego zająknięcia, z jakimś śmiesznym obciążeniem procesora.

Znaczy to zależy z czego się przechodzi na co ja mam np w tym kompie e8400 a teraz przechodzę xeona E5430 (z wysyłką razem 26zł), czyli procek o porównywalnej wydajności do q9450, podciągnę go do 3Ghz jak da radę i coś tam pewnie odczuje względem e8400 podczas kompresji xvidów itp, niestety moja płyta GA-G31M-ES2L jest już leciwa i też obsługuje max 4GB, a jak będę zmieniał to całą platformę od razu, począwszy od obudowy aż po procka:) a co do wydajności to wyżej wymienionego kompa i np YT, wydaje mi się to kwestia słabej grafiki, jak miałem gts 250 która jest lepsza od r5-240 w połączeniu z e8400 to również 1080p online się cięło, teraz mam gts-a 450 850/3920 od MSI i dopiero śmiga jak należy (póki co jeszcze z E8400), także pewnie po wymianie grafiki w Twoim przypadku komp będzie normalnie pozwalał oglądać YT w FullHD :slight_smile:

Sprawdziłeś czy ta płyta przyjmie zmoddowany BIOS do obsługi Xeona?

https://allegro.pl/oferta/adapter-dla-procesorow-xeon-z-lga771-na-lga775-7193958845 1 sztuka tylko

Jasne że przyjmie, płyta obsługuje quady aż do q9650, na tej stronie https://genius239239.neocities.org/771/771.htm jest już gotowy bios do pobrania do mojej jak i wielu innych płyt :). Remox już pisałem wyżej że udało mi się kupić za 17zł z wysyłką łącznie spoza allegro, ale dzięki za info :slight_smile: