Kupię ram goodram ddr3 2x8gb 1866mh wersja gaming led

Jak w tytule kupię ram goodram ddr3 1866 wersja gaming z podświetleniem led

Z 1866 jest dziwna mania ostatnio, równie dobrze można szukać 2133 i 2400, bo bywają w tej samej cenie.

A to nie jest tak że najlepiej mieć takie same jak się ma ? Bo mam 16 gb tych i szukam kolejnych 16gb

Możesz kupić 2400 jak nie możesz znaleźć 1866 i one dostosują się do prędkości tych wolniejszych.

Albo i nie. Z RAMem jest tak, że w niektórych płytach wsadzasz dwie kości, o identycznych parametrach, ale nie sparowane i sypie błędy i wywala BSOD w losowych monetach, a czasami wsadzi się dwie inne i śmiga.

@wasabi1084 jak kupi tej samej marki tylko z większą częstotliwością to będzie działało na 100%. Ryzyko istnieje jak kupi innej marki. W przypadku tego samego producenta nie ma żadnego ryzyka.
Tak więc jak kupi Goodram DDR3 2400 MHz jest pewne że zadziała.

Problem w tym że nie ma ani takich ani takich , jakąś magia jedyne na allegro to 1600 albo 4gb

Będzie jakaś różnica odczuwalna jeśli teraz mam 24gb 1866 zostawie 16 i dokupię 16gb ale 1600 ? Czy to wgl bez sensu przy ddr3

Moim zdaniem nie odczujesz żadnej różnicy. Owa różnica 266MHz będzie widoczna jedynie delikatnie w benchmarkach ale jako końcowy użytkownik właściwie nie powinieneś odczuć zmiany.

Czyli podsumowując jeśli są dostępne 1600 a mam 1866 to brać te 1600 bo to u tak nie wiele zmienia ? Ale wszytsko bedzie działać?