Kupię RX 590 fatboy

jak w tytule zapraszam do kontaktu. #kupię

Sugerowałbym jednak przemyśleć ten temat, karta ma już swoje lata, a pewnie przeżyła już dwie epoki górnictwa. Do tego gorąca, prądożerca i ledwie 1650Super przebija… Przy obecnych cenach, to trochę ruletka i ryzyko sporej kasy. :wink:

Dzięki za sugestie. Mam jednego fatboya 590 jakbym miał drugiego połączył bym je na crossfire. Nie mam pojęcia czy jest to opłacalne czy nie ale patrząc na ceny kart graficznych obecnie ręce mi opadają…
Mam dobry monitor 144Hz 2k a jakbym go nie miał… obecnie jakieś 80 fps w apex z tego co widzę na internetach po dodaniu dodatkowej karty miałbym perma ponad 150 fps.

Najchętniej kupiłbym z uszkodzonym chłodzeniem i wymienił na chłodzenie z CPU. Jakiś czas temu na allegro była wystawiona taka na aukcji za 300 zł snajperzy w ustatnich sekundach wywindowali cene do prawie 700 zł

Powiem tak, 1+1 = 1,5 przy sli/crosfire. W niektórych grach lepiej w innych gorzej.

Cenę windowały automaty… można takie coś zrobić.
Chłodzenie z cpu raczej nie ma szans, nawet gdybyś przerobił, to 60-90W procka i 175W karty… przy obecnych temperaturach to byś musiał do gry komputer z dwoma rx 590 chować do lodówki. :wink:

Ja bym czekał na jakąś 1660ti, ona powinna chyba dać Ci te 2k, ewentualnie coś z 2060/3060. Jak Bitcoin runie, a runie, to pewnie znowu będzie wysyp kart.

Kiedyś na pewno wymienię kartę na dużo mocniejszą ale obecnego seta składałem 3 lata temu jeszcze trochę musi pociągnąć :smiley:

https://www.youtube.com/watch?v=h6hvsqUEtZ4 ten film nakłonił mnie do spróbowania tego rozwiązania z chłodzeniem wziętym z CPU. Różnica temperatur przy maksymalnym obciążeniu to spadek z 75 stopni na 53 na karcie gtx 980 ti.

W każdym razie chce spróbować sprzęt już zamówiony ^^

Ja tam sprzedałem w 5 minut (ogłoszenie dodane po północy) GTX 1060 6 Gb za 200 zeta więcej niż kupiłem nowego w sklepie (i 3 letnią gwarancją) ponad 3 lata temu i dzięki temu miałem z nawiązką tego brakującego tysiaka na lapka z i7 11 gen, + RTX 3060 (bez tego byłby lapek z 1660 Ti i i7 9 gen.)

RX 590 to BYŁ potwór mocy, niestety teraz to tylko potwór poboru mocy, i tak jak piszą wyżej w sli/crossfire to jak osiągniesz w super zoptymalizowanej grze (i sterach pod nią) współczynnik 1.8 to cud będzie na który bym raczej nie liczył…

I dołączę się do porady: sprzedaj Fatboya dołóż trochę kasy (przeznaczonej np. na drugiego RX 590) i kup GTX 1660 Ti i podkręć pamięci GDDR6 z 12 do 14 Ghz (czyli jak w modelu Super) i będzie git - Będziesz miał GTX 1660 Super Ti :wink: i nie będziesz bulił za zbędne bajery z RTXów.

PS. Nie przeczytałem że uparłeś się już przy swoim więc już nie ważne :smiley: