Kupię smartfon do Navi

Poszukuję taniego smartfona, który będzie robił za nawigację w aucie.
Wymagania to WiFi i dobry GPS, pewnie ze 2GB RAM, ekran min 4,7’’ żeby pociągnął Yanosika i Mapy Googla.
Polecicie coś, albo jakaś używka (stan baterii raczej bez znaczenia).

Google Maps są mega wymagające i z każdą aktualizacją jest coraz gorzej. Na Twoim miejscu celowałbym w typowe flagowce, bo średnia półka musiałaby być nowa (u mnie XA2 z 3GB RAMu ledwo ciągnie Google Mapy, tzn. to jest tak na granicy komfortu).

Wydaje mi się, że przesadzasz.
Do niedawna korzystałem z takiego rozwiązania na moim starym Nexusie 4 (Andek 8 przez Lineage OS) i dawał radę.
Niestety pozostawiony pod ładowarką w upale został finalnie uszkodzony przez napuchniętą baterię.

Nie mówię, że się nie da. Mówię, że to niekomfortowe. Jak nawiguję po mieście i nagle przede mną pojawia się zakaz ruchu i szlaban, albo parking gdzie chciałem stanąć jest zawalony samochodami, to nawigacja powinna działać szybko. Tak samo z nawigacją głosową. Tymczasem Google Maps na mojej poprzedniej Xperii Z1C łapało już takie zamuły, że nawet parę sekund trzeba było czekać aż się wyświetli klawiatura albo włączy asystent głosowy do dyktowania lokalizacji. Jak telefon był nowy (a raczej - apka lekka) to wszystko śmigało. Z czasem zwalniało. Reset do fabrycznych nie pomógł, bo ze stosunkowo prostej nawigacji zrobił się “oceń-poleć-recenzuj-gdzie zjeść-trasy rowerowe” przewodnik. Żeby nie omijanie korków, to dawno kopnąłbym ich w 4 litery i używał (też nie bez wad ale jednak bardziej precyzyjnej) nawigacji OsmAnd+.
Yanosik oczywiście w tle jako bąbelek sprawdza się wyśmienicie, do niego nie mam zastrzeżeń w takiej postaci.

Jak tani? Z tych mocno budżetowych do Redmi 4A, wersja 2/16. Coraz słabiej dostępny. Inny to Huawei P8 Lite, droższy P9 Lite 2016. Mimo wszystko polecałbym Ci coś z 3 GB Ram, mapy potrafią być obciążające. Korzystam z google map na P9 Lite właśnie, niby ok, ale zdarzy się przycięcie przy przesuwaniu, jakiś lag.
W dobrej cenie jest nowy model od Xiaomi - Redmi 5, z większym ekranem, wygodniejszy. Do kupienia od 575 zł nówka, z gwarancją i FV.