Kupię tablet do 500 zł

Przyszedł taki czas w którym moja spica bardziej mnie drażni niż służy i pora zakupić coś nowego.

Do rozmów i smsów używam i tak standardowego telefonu :roll:

Bardziej jestem skłonny postawić na tablet ponieważ urządzenie z androidem i tak będzie używane tylko w domu bądź na uczelni.

Wymagań nie mam sporych ponieważ nie szukam high endowego sprzętu, budżet też wydaje się znikomy ale przy ostatnim wysypie tanich tabletów ciężko jest wybrać coś dobrego.

Skłaniałbym się przy tym aby tablet był nowy ale nie jest to wymogiem jeżeli w tych cenach chodzą dużo lepsze używane. Firma nie ma dla mnie znaczenia ale wykonanie i proponowane oraz planowane wsparcie już tak.

Przykro było mi patrzeć kilka lat temu na moją X10 którą producent olał gdzie jej parametry prawdopodobnie i dziś poradziłyby sobie z najnowszą odsłoną andka.

Co do wymagań:

  • MUSI mieć Androida minimum 4 w standardzie czyli od producenta. Nie interesują mnie customowe badziewia robione na xda itp. przez zapaleńców byle tylko widzieć w ustawieniach najnowszy numerek androida i olać całą resztę

  • dobrze by było gdyby nie zrywał połączeń przez wi-fi jak i posiadał moduł dzięki któremu poprzez kartę SIM będę mógł korzystać z internetu. Wiem, że są w ofercie tablety z których nie można dzwonić ale można korzystać z internetu. Dla mnie priorytetem jest INTERNET ale miłym dodatkiem będzie możliwość wysłania smsa metodą standardową nie poprzez bramkę :slight_smile:

  • tablet będzie czasem musiał sobie radzić z dużymi plikami pdf jak i doc tudzież docx ale to raczej kwestia oprogramowania

  • dobrze by było gdyby posiadał jakieś złącze HDMI i ogółem działał w HD

  • ostatnio zajmuję się tworzeniem aplikacji na androida i chciałbym aby bez problemu współpracował z eclipse (SPICA nie chce)

  • miłym dodatkiem byłby GPS ponieważ czasem wyruszam w trasę i dobrze by było móc uruchomić aplikację która doprowadzi mnie do celu

  • ważnym aspektem ale nie najważniejszym jest umilanie czasu w podróży dlatego dobrze by było aby działały na nim przynajmniej obecnie wydane gry (niekoniecznie od gameloftu najbardziej zaawansowane)

  • tuner DVB-T również mile widziany. Widziałem kilka modeli oferujących oglądanie telewizji naziemnej i nawet antenka była gratis :wink:

Przeglądając allegro jak i kilka najpopularniejszych sklepów w Polsce zauważyłem, że jest tego teraz ogromna masa. Ciężko się w tym zdecydować nie śledząc rynku, a nawet to nie daje gwarancji gdzie 3/4 artykułów jest sponsorowana.

Nie chcę kupić badziewia ani przepłacać o ile w tej cenie można przepłacić.

Dlatego proszę o sensowne propozycje, a nie na szybko wyszukane oferty.

Dziękuję

Wymagania masz niemałe w przeciwieństwie do kwoty, jaką chcesz wydać na sprzęt. Za te pieniądze raczej nic ciekawego nie kupisz (chyba, że coś “chińskawego”). Jakość i mnogość funkcji ma swoją cenę.

Nie chce Samsunga, iPada czy innego “badziewia”.

Jest masa tabletów w tym przedziale cenowym która oferuje wszystko to czego oczekuję.

Jedynie GPS może być wyjątkiem ale nie jest on wymagany aż tak przeze mnie.

Wymagania pisałem malejąco. Te co są u góry są najważniejsze DVB-T tuner też mogę sobie darować.

Tablet ma działać na andku 4 w górę i być stabilny. Filmy w HD jak i HDMI jest wymagane, a to, że chcę po prostu wrzucić zwykłą kartę SIM i mieć neta choćby z pakietów w PLAY to chyba nie jakieś duże wymaganie? Nie cofajmy się w rozwoju.

BTW wszystko jest z Chin, Japonii czy Koreii pytanie jak wiele warta jest naklejka czy logo. Dla mnie nie ma to znaczenia.

Budżetowy zakup :smiley:

iPada za bardzo nie kupusz za tą cenę.

Za Samsungiem nie przepadam, ale byłby to całkiem dobry wybór patrząc na taką cenę.

Chinola możesz kupić, jeśli weźmiesz pod uwagę to, że za pół roku do roku ot wymienisz (pewnie oba akumulatory padną z zestawu będzie trzeba kupić kolejne 2 o ile reszta się nie schrzani)

Tylko że do 500zł coś markowego… ciężko z 3G.

Nie chce 3G Tablety nie oferują tego co zwykłe telefony? Wkładam SIM i mogę dzwonić, pisać oraz wykupić pakiet?

To chcesz czy nie w końcu;-)?

Tabletem możesz dzwonić ale tylko przez aplikację typu Skype (jest ich więcej).

Jeśli ma slot na kartę SIM to ma też modem 3G.