Kupię używany lub nowy wentylator DAPC0815B2UP005 do rtx 3070

Tak jak w tytule kupię wentylator DAPC0815B2UP005 typu B czyli prawy pisać jak ktoś ma :stuck_out_tongue:

Poszukaj na ALI tam jest wszystko znalazłem ale to chyba nie to DAPC0815B2UP004 DAPC0815B2UP005 dla NVIDIA GeForce RTX 3070 RTX3070 założyciele edycja FE wymiana karty graficznej wentylator chłodzący| | - AliExpress tylko ogłoszenie nie jest aktywne , pewnie znajdziesz

Raczej nie znajdzie.

Znalazłem na ALI al ten czas oczekiwania do 35dni :frowning:

Ze jak 365 dni zwykle na Ali to 30 no 60 dni ładnie a inne portale od naszych Chińskich znajomych sprawdzałeś

Sprawdzałem nie ma, w sumie to wentylator mam tylko nie mam taśmy co łączy wentylator z płytą jest zerwana .:frowning:

Jaka to karta bo wiadomo RTX 3070 wyszło więcej niż odcinków mody na sukces . Może jakieś inne chłodzenie do niej pasuje i się znajdzie po kosztach

nvidia geforce rtx 3070 founders edition 8gb

UU ładnie karta za 2 tysiące a części do niej nie ma nawet na ALI , na jednym nie może działać czy grzeje się za bardzo ??

:man_facepalming:

Można tylko temp do 86stopni :slight_smile:

86 stopni max dla niej to 93 stopnie blisko i niebezpiecznie . Tym możesz sprawdzić i zmieniać prędkość wentylatora teraz to jednego Afterburner sam korzystam

Zmień sobie wentylatory na zwykłe. Ja w kartach jeśli niema dostępnych wentylatorów, wywalam ten plastik cały z oryginałami w diabły, dopasowuje na cały radiator ze dwa zwykłe wentylatory jakieś sensowne, np. Noctua, a w tańszych jakieś Arctici białe, i lutuje przewody do złączek, po prostu obcina się przewód stary.
Wentylatory mocujemy albo wkrętami do radiatora, jak jest możliwość, albo zwykłymi trytytkami. Spokojnie działa to latami, i zwykle jest sporo ciszej i zimniej niż na oryginalnym chłodzeniu.
problem jest wtedy, gdy coś mamy pod kartą, bo karta staje się grubsza. Jeśli tak jest, to trzeba albo dać cieńsze wentylatory, albo przesunąć jeden na tył karty, a dodatkowo dołożyć boczne chłodzenie z obudowy, o ile to to nie te szklane odpusty.

Tutaj wentylatory podłączane są na taśmach flex i to niestety dość nietypowych. Popyt na ten model wentylatorów był dość spory (może jakaś wada fabryczna?) więc obecnie trudno jest je dostać. Pozostaje szukać albo dawcy w postaci uszkodzonej karty, całego układu chłodzenia albo szukać na Ali/eBay.

@Rafi028 a tą oryginalną, przerwaną taśmę masz?

Albo kombinować jak napisał kolega @wasabi1084 już widziałem takie wynalazki i radzą sobie dużo lepiej niż oryginalne chłodzenia no nie wiem czy tak łatwo znajdziesz dawce może od koparek to tak

Witam mam:) zrobiłem fotkę.Nie ma jak tego polutować :frowning:

W płytę ci to idzie, czy jest dodatkowa płytka na radiatorze?

Jak w płytę możliwości są 3.

  1. Podpinasz pod płytę główną zwykły wiatrak i ustawiasz w biosie sobie wydajność, np. zgodnie z temp. płyty, trzeba dobrać eksperymentalnie, posiłkując się testami FurMarkiem.

2)Kupujesz pastę do lutowania, do niskiej temperatury ok 138 C. i sobie lutujesz z kabelkami.

3)Dajesz komuś, żeby ci to ogarnął.

to idzie do karty do płytki zasilania karty graficznej .

Ogólnie to jest do polutowania i konieczne zabezpieczenia soldermaską. Sugeruję abyś zaniósł to do jakiegoś serwisu, powinni to bez większego problemu ogarnąć. Tylko najlepiej abyś zaniósł całą kartę, aby było wiadomo czy to uszkodzenie taśmy nie powstało np. na zagięciu obudowy karty. Wtedy będą mogli to polutować tak aby można było później bez problemu poskładać kartę.