Kupiłem laptop na Allegro, naklejka niezgodna z systemem

(XXXX2) #1

Z informacji na ogłoszeniu pisało że laptop posiada Win Xp, no i taki jest, ale na naklejce z tyłu pisze Windows Vista i key. Czy ten wgrany Xp może być legalny? Jak sprawdzić czy jest?

(Drobok) #2

Bez naklejki nie jest - chyba że to wersja box a ty dostałeś nośnik, ja bym żądał zwrotu części wpłaconej kwoty. Ew zawsze możesz zgłosić sprzedaż nielegalnego oprogramowania.

(XXXX2) #3

Pod koniec 2014 roku kupiłem więc już nie widzę aukcji na moim koncie, muszę napisać do administracji. A będzie orginalny jak zainstaluje Windowsa Vista i użyje keya z tej naklejki z tyłu?

(Drobok) #4

Tak, oczywiście wersja musi być zgodna z tą z naklejki (do innej klucz nie będzie pasował)

(XXXX2) #5

Więc sprawę załatwię tak że zainstaluje Win Viste, a powiesz mi skąd mogę pobrać go żeby użyć tego keya?

(adamk1985) #6

Kup system na Allegro ;-D

nie mogłem się powstrzymać - sorry !

Ja tam kupiłem sobie na aukcji płytkę recovery z siódemeczką dla laptopów Samsung *gdyż taki posiadam.

A w szafce ori Vista Home Recovery… ;-) 

(qbpm) #7

Wiele laptopów było sprzedawanych z XP i naklejką Vista Business. Jeśli masz taką naklejkę, to XP może być legalny na podstawie prawa downgrade

(Drobok) #8

A w eula visty nie ma przypadkiem napisane, że prawo do downgrade wymaga od użytkownika posiadania licencji na system do którego obniżamy wersję ? 

Apropo posta kolegi wyżej, o ile masz jakiś oem windows xp możesz go użyć na laptopie z vistą korzystając z w/w prawa do downgrade’u.

(Semtex) #9
Kupiłem laptop na Allegro

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w lewym dolnym rogu Swojego posta otwierającego wątek. Dziękuję za uwagę.