Kupiłem laptop na Allegro, naklejka niezgodna z systemem

Z informacji na ogłoszeniu pisało że laptop posiada Win Xp, no i taki jest, ale na naklejce z tyłu pisze Windows Vista i key. Czy ten wgrany Xp może być legalny? Jak sprawdzić czy jest?

Bez naklejki nie jest - chyba że to wersja box a ty dostałeś nośnik, ja bym żądał zwrotu części wpłaconej kwoty. Ew zawsze możesz zgłosić sprzedaż nielegalnego oprogramowania.

Pod koniec 2014 roku kupiłem więc już nie widzę aukcji na moim koncie, muszę napisać do administracji. A będzie orginalny jak zainstaluje Windowsa Vista i użyje keya z tej naklejki z tyłu?

Tak, oczywiście wersja musi być zgodna z tą z naklejki (do innej klucz nie będzie pasował)

Więc sprawę załatwię tak że zainstaluje Win Viste, a powiesz mi skąd mogę pobrać go żeby użyć tego keya?

Kup system na Allegro ;-D

nie mogłem się powstrzymać - sorry !

Ja tam kupiłem sobie na aukcji płytkę recovery z siódemeczką dla laptopów Samsung *gdyż taki posiadam.

A w szafce ori Vista Home Recovery… ;-) 

Wiele laptopów było sprzedawanych z XP i naklejką Vista Business. Jeśli masz taką naklejkę, to XP może być legalny na podstawie prawa downgrade

A w eula visty nie ma przypadkiem napisane, że prawo do downgrade wymaga od użytkownika posiadania licencji na system do którego obniżamy wersję ? 

Apropo posta kolegi wyżej, o ile masz jakiś oem windows xp możesz go użyć na laptopie z vistą korzystając z w/w prawa do downgrade’u.

Kupiłem laptop na Allegro

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w lewym dolnym rogu Swojego posta otwierającego wątek. Dziękuję za uwagę.