Kupilem laptopa a anglii (sony avio VGN-FR 41Z)

Witam!

kupilem laptopa a anglii (sony avio VGN-FR 41Z) Z orginalnym systemem vista home premium, niestety w jezyku angielskim. przeinstalowalem go na xp niestety nie ma sterownikow pod xp i jestem zmuszony do powrotu do visty.

I tu zaczyna sie problem nie mam plyty z vista (tylko klucz orginalny)

jak zrobic by miec spowrotem ta viste?

czy moge wziasc inna plyte z vista i dac swoj klucz.

i jak zmienic jezyk z angielskiego na polski?

zgory dzieki za rady?

czacha_25

a nie dostałes płytki recovery z windows vista ??

nie dostalem plytek do niego.

a z kad sciagnac ten trial?

Kot_krk

Nie ma wersji Trial, więc nie wprowadzaj w błąd :

Masz/miałeś zapewne ukrytą partycję z vistą

tak byla taka partycj.

ale przy formatowniu i wgrywaniu xp zostala usunieta

Złączono Posta : 09.09.2007 (Nie) 13:45

jest taka mozliwosc zeby do visty z jezykiem angielskim godrac jezyk polski?

No niestety tak to jest. Ja mam ten sam problem z moim Acerem. Mam XP HE w wersji niemieckiej, ale nie mam żadnej płyty z Windowsem (jest tylko na ukrytej partycji), nie dostałem żadnej płyty ze sterownikami. W ogóle w kartonie nie było żadnych CD.

Wynika z tego, że system jest przyspawany do dysku, no bo jak będę chciał wymienić dysk na nowy lub większy (np. stary się popsuje) to jak zainstaluję XP za którego zapłaciłem, ale go nie będę miał?

UWAGA

Zainstalowanie polskiej wersji z oryginalnym angielskim kluczem jest NIELEGALNE i niezgodne z zasadami licencji OEM. Wiem bo pytałem się o to Microsoft. Chciałem skasować niemieckiego XP, pożyczyć od kuzynki oryginalnego XP po polsku i zainstalować ze swoim kluczem. Owszem dla WGA system byłby legalny, ale niezgodny z EULA - czyli byłbym piratem.

Swoją drogą to jest trochę ciekawe. Przecież kupuję system operacyjny i powinno być bez różnicy w jakiej wersji językowej chcę go zainstalować.

Złączono Posta : 09.09.2007 (Nie) 14:48

No niestety tak to jest. Ja mam ten sam problem z moim Acerem. Mam XP HE w wersji niemieckiej, ale nie mam żadnej płyty z Windowsem (jest tylko na ukrytej partycji), nie dostałem żadnej płyty ze sterownikami. W ogóle w kartonie nie było żadnych CD.

Wynika z tego, że system jest przyspawany do dysku, no bo jak będę chciał wymienić dysk na nowy lub większy (np. stary się popsuje) to jak zainstaluję XP za którego zapłaciłem, ale go nie będę miał?

UWAGA !!

Zainstalowanie polskiej wersji z oryginalnym angielskim kluczem jest NIELEGALNE i niezgodne z zasadami licencji OEM. Wiem bo pytałem się o to Microsoft. Chciałem skasować niemieckiego XP, pożyczyć od kuzynki oryginalnego XP po polsku i zainstalować ze swoim kluczem. Owszem dla WGA system byłby legalny, ale niezgodny z EULA - czyli byłbym piratem.

Swoją drogą to jest trochę ciekawe. Przecież kupuję system operacyjny i powinno być bez różnicy w jakiej wersji językowej chcę go zainstalować.

Pisz do producenta lapka, wyśle Ci płytkę recovery ;]