Kupiłem laptopa z Windows XP HOME jak aktywować produkt?

Kupiłem laptopa z systemem operacyjnym Windows XP Home Edytion.

Sprzedawca powiedział że muszę w ciągu miesiąca , zarejestrować system telefonicznie albo on-line

Próbowałem za pomocą komputera , ale niestety nie rozumiem różnicy pomiędzy rejestracją a aktywacją.

Z tego co wyczytałem w pomocy technicznej , system mam już aktywowany , tylko sam niewiem kiedy to się stało , z tego co pisze to powinienem mieć na pasku zdań , ikonkę UAKTYWNIJ , jeżeli jej nie ma oznacza że system mam aktywny. A u mnie jej nie ma czyli chyba tak.

Czyli pozostaje mi teraz zarejestrować produkt? Czy podawanie danych osobistych do firmy Mikrosoft jest obowiązkowe , czy nie zostaną wykorzystanie do innych celów?

Czy rejestracja jest obowiązkowa ?

Nie, nie musisz tego robić. Obowiązkowa jest tylko aktywacja.

czyli chodzi o aktywacje mozesz zadzwonić lub przez neta

http://www.microsoft.com/poland/windows … aLista.asp

a może by tak ktoś podał mi ten numer na woj. ślaskie ?

a jeżeli chodzi o ikonkę to właśnie że jej nie mam

Złączono Posta : 04.06.2006 (Nie) 12:40

a ten link który mi podałeś to jest do … , bo za każdym razem gdy otwiera sie podana przez Ciebie strona zawiesza mi się komp

ale masz te pozycje w Start/programy/akcesoria/narzędzia systemowe /aktywacja systemu :wink:

Złączono Posta : 04.06.2006 (Nie) 12:42

Nie ma numeru na województwo śląskie :P:P:P

Myślisz że MS Poland ma przedstawicielstwo w każdym województwie :?

Jest tylko ogólnopolski:

http://www.microsoft.com/poland/cok/default.mspx

właśnie że nie mam tej pozycji w : Start>Wszystkie programy>Akcesoria> Narzędzia systemowe> i dalej powinna być ikonka uaktywnij system czy coś takiego !

Ja takiej ikonki nie mam , mam tylko :

Centrum zabezpieczeń

Defragmentator dysków

Informacja o systemie

Kreator Transferu plików i ustawień

Oczyszczanie dysku

Przywracanie systemu

Tablica znaków

Zaplanowane zadania

I to wszystko nie ma tej ikonki od Aktywacji systemu

dziwny home ja mam ale nic jak nie masz to poczekaj aż się pojawi :wink: :wink: po co sie martwic na zapas :wink: :wink:

Jak to nie ma?

Start=> Uruchom i wpisz tutaj polecenie:

oobe/msoobe /a

Wykonaj aktywacje przez internet i podążaj wedgług wskazowek

Witaj

Jezeli nie pojawia ci sie co jakis czas przypomnienie o koniecznosci aktywacji i brak na pasku kolo zegarka ikonki kluczykow system jest akywowany i nie musisz go aktywowac. Wiekszosc laptopowych systemow nie wymaga aktywacji. Inna sprawa to rejestracja - to tylko twoja dobra wola. Zarejestrujesz sie lub nie. Tak wiec milego laptopowania.

Systemów instalowanych w laptopach w zdecydowanej większości nie trzeba aktywować, gdyż są one “stawiane” z obrazu partycji systemowej, na której windows został już aktywowany. Najczęściej również numer seryjny windowsa, który jest zainstalowany jest inny niż numer, który masz naklejony na spodzie notebooka.