Kupiłem na allegro-sprzedający się nie odzywa co robic?

Witam

Kupiłem przedmiot na allegro w poniedziałek. Kasa trafiła do niego we wtorek. Przed kupnem kontakt był ok ale po zakupie gorzej. Dodzwoniłem się tylko wczoraj ale odebrał syn i nie wiedział czy ojciec wysłał przesyłkę… i na tym koniec. Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem. Co zrobić? Ten ktoś ma 13 komentarzy pozytywnych 100% sprzedał 4 przedmioty.

Proszę o radę

Ja bym złożył doniesienie o przestępstwie.

Po 3 dniach? Chyba sobie żartujesz. Poczekaj do poniedziałku, jak paczka nie dojdzie spróbuj skontaktować się ze sprzedającym jeszcze raz, jak to nic nie da, zgłoś sprawę Allegro (jest tam coś takiego jak spory Allegro).

neotrim chyba sarkastycznie podszedł do sprawy :lol:

piotr3161 czy ty aby nie przesadzasz? Tydzień się nie będzie odzywał a paczki nie będzie to do dopiero możesz coś podejrzewać.

A 3 dni o niczym nie świadczy… Jest masę zdarzeń losowych, pozatym może już wysłał i niema zwyczajnie czasu bo po jego stronie wszystko już zrobił.

Sam sprzedaję czasem i cierpliwości kupującym życzę, szczególnie tym co po 3 dniach robią raban :wink:

Sprawdź w opisie aukcji lub na stronie sprzedającego, jaki daje sobie czas na realizację zamówienia. Kupiłem kiedyś mebelek, na który czekałem równe 27 dni. Sprzedawca podawał wyraźnie, że realizacja zamówień następuje w ciągu 30 dni. W czasie się zmieścił. Kupując lub licytując, akceptujesz warunki sprzedawcy.

No właśnie, a ty mi się nie wydajesz być “na luzie”…

No chyba, że piszesz żeby nam poprawić humor to wtedy kajam się ;]

Rozumiem że zakupy w TV shopie reklamowałbyś w “telegazecie”, a gdybyś kupił coś z ogłoszenia na słupie to reklamacje też umieściłbyś na tym słupie…

Kolego z poziomu twoich wypowiedzi wnioskuję, że nie jesteś uprawniony do dokonywania transakcji w serwisie aukcyjnym allegro…

Dlatego radze Ci czekać grzecznie:

> Czas dostarczenia paczki ekonomicznej to D+3.

> To samo tyczy się pieniążków, nie trafiają zwykle z konta na konto w trybie natychmiastowym(chyba że w tym samym banku) bo są uzależnione od sesji Elixir.

Przyjęło się, że czas po jakim należy zacząć się “interesować” swoją paczką to minimum 7d (czy jak kto woli 5d roboczych).

Natomiast zrażanie sprzedawcy to głupota, gdyż gdyby paczka zaginęła na poczcie to tylko NADAWCA paczki ma prawo wnieść z tego tytułu reklamacje.

I mieć Takich kupujących, jeśli we wtorek zaksięgowane koncie, to praktycznie minęły dopiero 2 dni.