Kupiłem nową płytę główną brak obrazu na ekranie

Witam kupiłem nową płytę główną MSI MS-7728 ponieważ moja stara płyta spaliła się. Podczas włączania komputera wiatraki ruszają nie ma żadnych sygnałów dźwiękowych a na monitorze nic się nie wyświetla dodam też że urządzenia podłączone do usb typu myszka klawiatura nie dostają prądu w sensie diody na klawiaturze i myszka nie świecą. Gdy zawiozłem komputer do serwisu z moją starą uszkodzoną płytą pan powiedział mi że procesor karta graficzna i ram nie spaliły się i na jego płycie głównej komputer normalnie startuje .

 

Cpu: Intel i3 2100

Gpu: Radeon R7 250x

Ram: 2x4GB 1600mhz DDR3

Zasilacz: modecom 400watt

Nowa płyta główna: MSI MS-7728 rev 2.0

Stara (Spalona) płyta główna: Gigabyte ga-h61m-s1 rev 2.1

 

 

Bardzo dobry serwis… bez karty diagnostycznej nikt nie powie ci co się dzieje. Prawdopodobnie prócz mobo na tamten świat wybrał się także procesor.

Grafa PCI-E 3.0, a nowa super mobo z biurowca ma problemy z obsługą takich kart. Jak masz możliwość sprawdź na starszej grafie.

Ile wtyczek zasilających wpinasz w płytę główną ? Jeśli wpinasz tylko jedną długą to potrzeba jeszcze jedną tę na 4/8 pin. Nie wiem ile dokładnie ma Twoja płyta na dodatkowym złączu, ale to będzie 4 albo 8 pin. Skoro serwisant uruchomił procesor, ram, grafikę na innej płycie to dlaczego twierdzić, że spalił się procesor  ? Najpewniej coś nie do końca jest złożone prawidłowo albo brak kompatybilności.

Mam wpięte wtyczki 20+4pin i 4pin obok procesora.

To akurat w porządku. Doczytałem w temacie karty graficznej takiej jak masz. Na 99% ma ona dodatkowe zasilanie i czy wpiąłeś wtyczkę zasilania do karty graficznej ? Gdzieś z boku karty masz na 99% gniazdko do zasilania. Wszystko wskazuje na to, że nie chce ci działać karta graficzna i być może właśnie nie jest prawidłowo wpięte zasilanie. Musisz to sprawdzić. Jak wszystko dokładnie podepniesz wyjmij bateryjką Biosu na odłączonym zasilaniu z gniazdka elektrycznego odczekaj z 20 sekund i włóż ją ponownie. W ten sposób zresetujesz Bios w płycie głównej, co może pomóc w pierwszym uruchomieniu.

Sprawdziłem wszystkie wtyczki i wyjąłem baterię od biosu na 20sek dalej nic.

Zasilacz jest w 100% sprawny?

Testowałem na 3 zasilaczach cały czas ten sam efekt.

Ja bym spróbował uruchomić płytę z CPU na jednej pamięci RAM.Jeśli to nie pomorze to ja bym skombinował inną płytę główną jeśli procek i RAM są na 100% sprawne.

Dopóki autor nie sprawdzi na innej, starszej grafice nie ruszy z miejsca. Te płyty, nie zawsze ale często mają problemy z obsługą nowszych kart graficznych. 

 

A jesteś pewien, że sprawna?

 

 

A Ty masz chyba 1600?

 

Te płyty OEM są bardzo kapryśne i często obsługują tylko podzespoły wymienione w ich specyfikacji.

 

Edit:

To na pewno rewizja 2.0 ? czyli teoretycznie może obsługiwać PCIE 3.0, ale nigdzie nie widziałem, aby był jakiś taki komp na pamięciach 1600?  - wszystkie na 1333. Czy przed zakupem, czytałeś? sprawdzałeś jej specyfikację. Jak pisałem płyty OEM są wredne i kapryśne. 

Link do aukcji na której kupiłem tą płytę http://allegro.pl/show_item.php?item=6561585014&snapshot=MjAxNy0wMS0wOVQxODo1NzowOFo7YnV5ZXI7Nzk0YTEyNjljMjI5MzVjYWI3ZDQ4YzhhZjk2ZmJlNThkODgwZmI0OGQxNjk4NDkyYTdhMmNiMzdmNjU5ZmI3Yg==

Sprzedający podaje w specyfikacji, że płyta obsługuje max pamięci 1333, Ty masz 1600 i kupujesz taką płytę?

 

Teraz trzeba moduł 1333 i sprawdzić, czy działa?

Wcześniej sprzedawca podawał że płyta obsługuje 1600mhz napisałem już do niego o zwrot pieniędzy

 

I raczej nie kupuj płyt OEM, bo to tylko problemy.

 

Zanim kupisz, poczytaj i pomyśl.

myślę teraz nad dwoma płytami 

Asus H61M-K: http://allegro.pl/plyta-glowna-asus-h61m-k-s1155-ddr3-wysylka-24h-i6667856482.html

ASUS P8P67 LE: http://allegro.pl/asus-p8p67-le-ddr3-1155-usb3-fv-sklep-i6488831303.html

Ma mieć obsługę Twojego I3, pamięci DDR3 1600, PCIE 3.0 i długą gwarancję.

 

Edit:

Czyli pierwsza.

I ma mieć pełne wsparcie dla pamięci 1600, a nie 1600 OC.

Jeszcze jedno pytanie czy ta płyta Asus H61M-K będzie kompatybilna z procesorem i5 2500, i5 2500k lub i5 3470 bo w przyszłości planuję zmianę procesora bez zmiany socketu.

Sprawdź:

 

https://www.asus.com/pl/Motherboards/H61MK/HelpDesk_CPU/