Kupiłem programu nero i teraz klamie ze nie ma tyle Miejsca

Witam.

W wtorek zamowiłem nero przez internet i dopiero dzisiaj zostałem nero.

Problem taki ze chcę nagrać flim i poazuje ze 4.37 / 4.38. jak po kodowaniu to pokazuje ze nie ma tyle miescja dysku dvd. Co tym robić?

Nero mowi ze nie przykraczac dane dysku.

poazuje.jpg

takie informacji

informacji.jpg

A tu nagle kłamuje ze nie ma wystarczająco wiele miejsca na yapis kmpilacji!

klamie.jpg

Jak mogę stanie nagrac dvd

Nie wiem czy się nie mylę ale zdaję mi się że zamkniecie sesji też zabiera coś miejsca na płycie,od razu mówię że mogę się mylić.Więc może w tym problem.

Jak mam go rozwiązać problem?

Nie zamykaj sesji nagraj płytę w trybie multisesion czy coś w tym rodzaju.

Niestety nie da się. Jak kliknę anuluj to trzeba ponownie kodowanie i nie ma możliwości. A nagrałem na iso i wyszło dziwnie 4,49 gb

A systemowe właściwości jaki rozmiar tego pliku pokazują ?

Cos nie za bardzo jasne. gdzie pokazuje systemowe właściwości?

PrawyPrzycikMyszy na ten plik i klik na Właściwości i zakładka Ogólne

Proszę bardzo.

plik.jpg

dysk.jpg

Wydaje się ze cos jest błedy nero.

grzegorz0plonka- a próbowałeś z tego projektu pousuwać jakieś zbędne elementy aby zmniejszyć jego wielkość?. Nie wiem-napisy, wersje językowe czy dźwiękowe, usuń i wtedy spróbuj. Pozdrawiam.

Wyprobowałem odcina kawałek własnie napisy koncowe flimik i nadal ze brakuje miesjca.

grzegorz0plonka , Trochę nie rozumiem tego.Plik filmu(.mkv) który chcesz nagrać waży 2.12 GB tak ?Jakim cudem on w Nero ma 4.49 GB ?Może źle nagrywasz,nagraj jako dane, bez konwersji.

Grzesiu ale na twoich screenach cały czas pokazuje że plik do zapisu waży więcej niż masz miejsca na dysku. To więc nie może się zmieścić. Chyba że czegoś nie rozumiem :frowning: . Weź na próbę spróbuj zgrać na płytę coś małego(choćby z 1Gb, najwyżej stracisz jedną płytkę), jeżeli się zgra to by znaczyło że próbujesz wrzucić za duży plik. Jeżeli też nie to coś robisz nie tak z Nero. Powodzenia.

xyzzyx ,

Wszystko gra ,masz racje.

Dane do zapisu - 4.6

Dostępne miejsce - 4.4

Plik mkv to film w wysokiej jakości, który dzięki odpowiedniemu kodowaniu zajmuje tylko 2giga

na płytach dvd, które można odtwarzać na zwykłych, stacjonarnych odtwarzaczach DVD stosowany jest format mpeg, który przy tej samej jakości zajmuje dużo więcej miejsca na płycie.

dlatego zamiana z formatu mkv na mpeg(dvd) powoduje, że plik zajmuje więcej miejsca.

aby zmniejszyć wielkość danych wynikowych masz 2 możliwości:

  1. usunąć z płyty dane dodatkowe - czyli przykładowo menu (jeśli nero je standardowo tworzy), napisy, języki - sądzę jednak, że tego nie masz

  2. zmniejszyć jakość pliku wynikowego - gdzieś w nero powinna być opcja ustawienia jakości materiału wynikowego - lekka modyfikacja tego parametru na pewno usunie problem.