Kupiłem ram i nie pasuję. Gdzie popełniłem błąd?

Właśnie brat odebrał przesyłkę z zakupioną pamięcią, no i jak się okazało nowa pamięć różni się od starej ilością pinów.

W wyborze kości kierowaliśmy się instrukcją do płyty głównej. Obsługuję ona DDR1 DDR2, PC3200 (DDR400) / PC2700 (DDR333) max 2GB, więc zamówiliśmy

Kingston DDR2 2 x 1GB 400MHz CL3 nie mając pojęcia różnicy pinów.

Instrukcja:

http://www.asrock.com/MB/manual.asp?Model=775Dual-915GL

Zamówione pamięci:

http://www.komputronik.pl/product/50376 … z_CL3.html

Dlaczego pamięci o tych samych parametrach mają różne ilości pinów? Gdzie popełniliśmy błąd?

Pozdrawiam

Źle wkleiłeś linki. Płyta obsługuje ddr1 i ddr2, stara pamięć jest ddr1 a nowa ddr2. Starą wywal, po czym włóż ddr2 i powinno działać (o ile twoje informacje są prawidłowe).

ddr1 różni się od ddr2, nie masz się czym przejmować :slight_smile:

Poprawiłem

No do płyty powinny pasować te kości ale mostek jest gdzie indziej.

Na płycie są dwa sloty i są w nich kości 184-ero pinowe a nowe nic a nic tam nie pasują.

Ta płyta nie obsługuje DDR2, jedynie DDR1. Pamięci, które kupiłeś niestety nie wejdą.

czyli że w instrukcji piszą brednie, tak?

W instrukcji chodziło o slot nr 1 i slot nr 2 na płycie. Ale faktycznie napisali to tak, że można zrozumieć to jako obsługę jednocześnie DDR i DDR2.

Pomyłka w instrukcji niestety - trzeba spróbować wymienić .

Dobra już wszystko wiem. Dzięki za szybki odzew. Pozdrawiam.

j/w spróbuj zwrócić / wymienić na ddr1 :slight_smile:

rusio0191 , ma rację, sam za pierwszym razem źle to zrozumiałem:

Trzeba uważnie czytać żeby dobrze zrozumieć o co chodzi, w tym wypadku chodzi o to że płyta ma 2 sloty DDR DIMM oznaczone jako DDR1 i DDR2 ale oba sloty są slotami typu DDR a nie DDR2 (DDR2 wtedy jeszcze nie było więc było to jednoznaczne).

No niestety wymienić chyba nie da rady jak już rozpieczętowałem pudełko kingston’a. Dobrze mi się wydaje?

A z tymi slotami to już chyba do końca życia zapamiętam jak to interpretować.

Po prostu pamiętałem że gdzieś kiedyś widziałem płytę co miała dwie pary slotów w różnych kolorach, jak sądzę różne standardy DDR i myślałem że na tej płycie tak jest.

Jak otworzyłeś to raczej zostaje Ci odsprzedaż na własną rękę. Niektóre sklepy naklejają swoje naklejki z nr seryjnym ich systemu RMA, więc kości dostajesz już z zerwaną plombą, wtedy można próbować zwrotu. Zawsze można zapytać czy da radę zwrócić, ale przy pamięciach zwykle sklepy nie przyjmują zwrotów, czy to zły zakup czy brak kompatybilności z płytą.

Różne kolory slotów świadczą o parowaniu kości w konfigurację Single Channel bądź Dual Channel. Rzadko kiedy ma to związek ze standardami pamięci RAM. Jednak w istocie są modele płyt obsługujące i DDR 2 i DDR 3. Przy czym w nowych komputerach warto stosować już pamięci wyłącznie DDR 3. Ceny jednych jak i drugich modułów są bardzo zbliżone.

Ceny DDR2 i DDR3 są zbliżone? Nie powiedziałbym, sprawdź ile kosztuje kostka 4GB tej i tej.