Kupiłem sobie telefon xperia go i okazał sie wadliwy

Witam. Kupiłem sobie nowy telefon xperia go i okazał sie wadliwy.

Po pierwsze robi zdjecie nie ostre.

Po drugie lubi zgubi zasięg.

Chciałem zwrócić 10 dniowego. Ale sprzedawca nie chce przyjąć zwrot. Dlatego, ze został używane. Aby zwrócić to musi być nowy nie otwierany.

Pytania, sprzedawca ma racji?

A jakieś prawo mówi w obecnie?

Sprzedawca ma rację. Zwrotów do 10 dni można dokonywać jedynie gdy towar jest nieużywany, w stanie fabrycznym.

Teraz reklamuj telefon z powodu niezgodności z umową.

Ok, kolego jest jeszcze inna opcja jak nie uznają reklamacji - samodzielnie wgrać nowe oprogramowanie, a jak nie ma nowego, to wgrać tą samą wersję.

@Piotrek2255

To bez sensu. To jak przychodzi nam paczka i albo zwracamy albo nie? nie możemy w domu sprawdzić jak działa wygląda. Tak jak to się robi sklepie? i ewentualnie zwrócić?

PS:wiadomo ze zakup towaru musi byc poza lokalem (przez internet) żeby zwrócić w ciągu 10dni. Ale w takim wypadku można osobiście zwrócić do sprzedawcy czy musi być wysyłka tak jak zostało zakupione?

@grzegorz0plonka

Jak nowy to ma gwarancje wiec możesz chyba oddać go do serwisu. Tutaj chyba sprzedawca nie jest winien bo nowych produktów nie sprawdza.

Przed wysyłaniem sprzedawca wykonał sprawdzenia. Ale nie był staranie.

kupiłem całkowity nowy telefon i gwarancji.

Mamy tutaj ze skanowany gazecie ustawą http://www.sendspace.pl/file/pic/ed1563 … 3a030/view

Dziś wysyłałem na powrotem do sklepu i zobaczymy jak sprzedawca będzie traktował. oddać pieniędzy czy odesłać powrotem do mnie.

Te 10 dni nie jest na testowanie, a na rozmyślenie się np. kupujesz mikrofalówkę, ale jednak uznajesz, że nie jest ci potrzebna. Ja prawa nie wymyślam :stuck_out_tongue:

Odnośnie zwrotu, albo możesz zanieść do sprzedawcy, albo możesz odesłać - jak ci wygodniej.

To prawda, ze nie jest testowanie. A ja nie liczyłem na testowania. Żeby był dobry telefon i dobrze sprawiło się to bym nie oddałbym. A jak okazał się wadliwy to musiałem wysłać.

A jak ktoś lubi testowanie urządzeń to jedyny kupuje i testuje, a potem sprzedaje na allegro.