Kupiłem złą kieszen dvd hdd, czy da sie zmienić interface?

Witam

 

Kupiłem do laptopa Asus m50sv kieszeń sata  dvd na dysk 2.5 sata.

Problem w tym że okazało się że u mnie jest inne wejście dvd chyba to ata ?

Tak powinno u mnie wyglądać wejscie w kieszeni  jak na tym zdjęciu, a mam w kieszeni sata

http://www.newmodeus.com/shop/images/OBHD-SATA12-BU.jpg

 

Czy dałoby rade przełożyć ten wtyk z cdromu do kieszeni ?

Odsyłać się nie opłaca, bo koszty przewyższa kieszeń.

 

Z góry dzięki za podpowiedz

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. To jest kieszeń do twojego laptopa, więc interfejsy po prostu muszą się zgadzać. Może coś nie do końca robisz zgodnie z instrukcją : http://www.newmodeus.com/shop/index.php?main_page=page&id=7&chapter=0 ??

Na tym zdjęciu co pokazałem jest interfejs na dysk sata i wychodzi z niej wyjscie pata.

Taką kieszeń powinienem kupić

 

Ja mam natomiast wewnatrz kieszeni sata jak i na zewnatrz.

 

Myslałem że dvd bedzie miało u mnie sata a jest Pata ;/

 

Rozebrałem dvdrom, ale nie bardzo widzę opcję przełozenia wtyku pata, zamiast mojego sata w kieszeni.

 

Zna ktoś sklep gdzie mógłbym kupić kieszeń tzw second hdd caddy sata to pata

 

Czyli na dysk sata 2.5 a wychodzi wyjciem pata, 12.7 mm zamiast dvd

 

Z góry dzięki, szukałem ale są same sata-sata

Coś mi tu nie pasuje, szczególnie w odniesieniu do dokumentacji tego laptopa. Możesz podać model napędu optycznego ?

No bo się nie da, złącza sata i ata/pata różni nie tylko samo fizyczne złącze ale są to osobne standardy przesyłania danych.

Ogólnie rzecz ujmując istnieją przejściówki ata<->sata więc teoretycznie mogą istnieć takie kieszenie dla laptopa z wbudowaną taką przejściówką/konwerterem ale popyt na tak specyficzną rzecz jest mały i nawet jeśli coś takiego istnieje (podejrzewam że tak) to zdobycie tego będzie nie lada wyzwaniem.

Ale może lepiej kupić zewnętrzną kieszeń dysku na USB, wiele takich zewnętrznych obudów hdd ma w środku tylko jedno złącze (albo ata albo sata) ale można kupić też taką która ma oba typy złącza.

W większości są to obudowy dla standardowego desktopowego hdd ale równie dobrze możesz podłączyć w środku laptopowego hdd (dyski sata mają identyczne złącze i w lapkach i w desktpoach, laptopowe dyski ata/pata mają mniejsze złącze niż desktopowe przez które jest dodatkowo dostarczane zasilanie ale standard przesyłania danych jest ten sam i można użyć przejściówki).

Sam posiadam taką zewnetrzną obudowę hdd w której montowałem już i dyski ata i dyski sata zarówno desktopowe jak i laptopowe.

są takie kieszenie - poszukaj na olx (starej tablicy)

a tą którą kupiłeś oddaj / lub sprzedaj nawet tu na forum, bo odsyłać się rzeczywiście nie opłaca.