Kupno Amazon Kindle a cło i VAT

Witam. Zamierzam kupić Amazon Kindle z oficjalnej strony Amazon i mam pytanie jaki sposób będzie najlepszy.

Ważne: mam rodzinę w USA i Niemczech.

Sposób:

  1. Kupuje Kindla za 79 dolarów (tego z reklamami) ja płace, ale wysyłany jest do rodziny z USA, tam jest wysyłany prosto do mnie w Polsce(czy będzie cło/VAT?)

2.Kupuje Kindla za 79 dolarów (tego z reklamami) ja płace, ale wysyłany jest do rodziny z USA, tam jest wysyłany do rodziny w Niemczech (czy będzie cło/VAT?), a następnie do mnie w Polsce(czy będzie cło/VAT?)

3.Kupuje Kindla za 79 dolarów (tego z reklamami) ja płace, ale wysyłany jest do rodziny z USA, (ciocia z Niemiec leci do USA w listopadzie i go przywozi do Niemiec (czy będzie cło/VAT?)), następnie wysyła go do mnie do Polski(czy będzie cło/VAT?)

Wiem, że skomplikowane, ale może ktoś ogarnie i wybierze sposób najlepszy :smiley:

P.S Jakby ktoś znalazł dokładne ceny poszczególnych przesyłek byłbym baaaardzo wdzięczny.

3 x tak, będzie cło+VAT, każdy produkt do 6 mc jest aktualnie traktowany jako nowy (no chyba, żeby były ślady zużycia). Najlepiej wysłać kurierem (przez rodzinę w USA) duże prawdopodobieństwo, że przejdzie bez VAT i cła. Niemniej bądź przygotowany, że mogą naliczyć. Polecam polamer.

BTW: Dopłać do Kindle Touch

w trzecim przypadku może nie będzie ciocia płacić ani cła ani vatu, może przecież zadeklarować sprzęt jako swoją własność, a wysyłka z Niemiec nie jest oclona.

Tak a celnik weźmie do reki włączy i okaże się, że nie używany… (ba nawet nie musi uruchamiać, bo po S/N idze sprawdzić).

Zresztą trochę bezsensu przywozić bez pudełka i papierów…

bez sensu? wiesz jak wygląda pudełko z kindle i jakie papiery są w środku?

username1 ,65 zł żeby móc książki przewijać palcem po ekranie? Raczej nie… do internetu mam telefon lub komputer

mmm7mmm , czyli chyba najlepiej przywieźć przez ciocie (tylko chciałem kupić 2 i jeden sprzedać, ale jak mówisz że może być problem to wezmę tylko do siebie a pudełko ciocia wyrzuci bo to tylko zwykły karton i kabel usb :P)

BTW: nie wiecie może czy da rady zapłacić kartą moją debetową lub kredytową a to przyjdzie na inny adres niż karta(Amazon nie będzie robił problemów?)

i w kindle Amazon od razu dodaje numer karty do urządzenia (żeby można było w sklepie kupować książki) idzie to jakoś usunąć?

@mmm7mmm wiem mam przed sobą

napisałem kiedyś na dp recenzję Nookahttp://www.dobreprogramy.pl/Nook-Simple-Touch-recenzja,Blog,35189.html. weż pod uwagę ten czytnik.

Dodane 27.08.2012 (Pn) 17:24

każdy ma prawo do własnego zdania:) jeśli uważasz ze warto je mieć to ok.

Dodane 27.08.2012 (Pn) 17:30

tak, sam płaciłem kredytową za książki. nie dodaje numeru a łączy z kontem zaznacz opcję ‘gift’ i “dostaniesz czystego”

W jakim sklepie zamawiałeś tego Nook-a? przez USA czy w Polsce?

przywieziony przez znajomego, kupiony oczywiści w b&n

I znajomy nie miał problemu z cłem?

nie. po prostu go przywiózł, ale nie mogę dać gwarancji, że ty nie będziesz miał żadnych problemów…

Ja to chyba zrobię tak: zamówię do USA za 79$ + tam to rodzina prześle do Niemiec odpakowane a ciocia z Niemiec już autem przywiezie…

Jak duża jest szansa że Niemieccy celnicy tego nie oclą (jak duży podatek jest w Niemczech?)

P.S Nawet gdyby na to nałożono vat i cło w niemczech (około 24% tak?) to 79$*24%=19$ czyli około 65 zł To jest do przeżycia…

wydaje mi się, że cło/vat zostanie doliczone w trakcie dokonywania transakcji. sprawdź. w każdym razie opłaca się.

I jeszcze takie pytanie to cło/vat płaci się jak paczka przychodzi do domu czy trzeba gdzieś jechać?

Ja musiałem się (1) udać do urzędu celnego (2) na główna pocztę w mieście - oczywiście z innymi paczkami.

W Niemczech (Kolonia) będzie to duży problem do cioci?

widziałem na jednym z forów odpowiedzi na twoje pytanie. nie chcę cię wprowadzić w błąd więc na pw wyślę linka do tematu - nie wiem czy mógłbym to zrobić tutaj.

Wyczytałem z tego, że Polska jest zwolniona z cła przy tej kwocie… a jak jest z Niemcami?

I lepiej wysłać z paragonem czy bez? Jak nie będzie paragonu to na jakiej podstawie liczą VAT w Niemczech?

A zaznaczenie “gift” to tylko że wysyłają niepowiązane z kontem czy coś jeszcze (dodatkowo płatne?)

w niemczech też jest zwolnienie z cła, vat licza na podstawie ceny rynkowej (ebay, amazon etc) jak brak paragonu