Kupno amd x2 550

Witam mam zamiar kupić AMD X2 550, obecnie mam AMD X2 4200+ i płyte Asua M3A 78 i tu zaczynają się pytania:

Czy będzie duża różnica wydajności?

Czy pasuje do mojej płyty?

Czy lepiej Amd x2 250? ( jest troche tańszy )

w podpisie jest cały zestaw który posiadam

Czy zasilacz wystarczy?

Ad1 - niewielka

Ad2 - tak

Ad3 - nie znam takiego modelu

Ad4 - zasilacz coś mi śmierdzi

A co w nim ci śmerdzi ?

Czyli co jest nie tak

Jeżeli zasilacz to TAGAN to b. dobry zasilacz. A jeżeli TAGEN to pewnie jakaś podróbka, lepiej wymienić.

Jak nie kręciłeś tego 4200+ to będzie bardzo duża różnica, nawet jak by był podkręcony do 3.1GHz to byś zobaczył różnice, 550 można wysoko wykręcić.

Pasować będzie, ale czy go poprawnie wykryje nie wiem, bo nie widzę biosu z jego obsługą.

Phenom II X2 550 jest wydajniejszy i łatwiejszy w o/c, bo ma odblokowany mnożnik.

Ile ma na linii +12V ??

Tagan

natężenie przy napięciu +3.3V 24 A

natężenie przy napięciu +5V 24 A

natężenie przy napięciu +12V1 20 A

natężenie przy napięciu +12V2 20 A

natężenie przy napięciu -12V 0,8 A

natężenie przy napięciu +5VSB 3 A

Agent, zabiłeś mnie tym tekstem. Różnica między nimi jest ogromna. Ten obecny procesor to już stary dziadziuś w 65nm. Nie oceniaj tylko po ghz. Różni się też struktura procesora, pamięć cache, w której 4200 zostaje zmiażdżony. Jeśli oceniać Twoim sposobem to musiałbym powiedzieć, że jeśli Intel E8400 ma 3ghz , a AMD 6000+ 3.1ghz to różnicy między nimi nie zauważę ?

Płyta się nadaje, zasilacz także. Moim zdaniem bierz 550, tak jak wspomniał Scorpio różnicy w cenie nie ma za dużej, ale za to masz BE i więcej L3. Potem gdy braknie mocy, weźmiesz 945, 955 i po kłopocie.

Obecny AMD x2 4200+ to 90 nm tak dla informacji

No to jeszcze więcej Voltów i ciepła w niego idzie, sorry za błąd.

Jak to jest Tagan U33 2-Force II Series 400W to spokojnie starczy.

Nie, to nie jest II to jest seria I

Tagan U33 400w

](*,)

Przepraszam wszystkich za wprowadzenie w błąd. Myślałem, że chodzi o procesory dwujajowe 64 x2. Najwidoczniej rano jeszcze śpię. ](*,)