Kupno Diody LED ? Co potrzeba by wszystko dzoałało?

Witam, mam pytanie w sprawie Listwy Diod LED, jakie są koszty kupna pasa diod odługować 5/6m oraz zasilacza pod 230V. Czy jest możliwość by diody te świeciły/mrugały pod dźwięk muzyki z głośników (np. Bass) ? jak to zrobić ? Chciałem jakoś oświetlić swój pokój, jakieś zmiany muszą być :slight_smile: Liczę na szybkie odpowiedzi.

Powiem ci tak zapytaj na elektroda.pl ponieważ tam masz doświadczonych ludzi z dziedziny elektroniki.

Myślałem ze jakiś na tym forum znajdzie się chodziarz jakiś amator lub osoba która coś podobnego robiła/ chciała zrobić. Czekam na dalsze odpowiedzi.

Purtas_00 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Polecam lekturę tematu na elektrodzie: Dioda migająca w rytm muzyki.

Co do zasilania to potrzebny jakiś zasilacz i kilka rezystorów. Tutaj jest fajna strona do liczenia potrzebnych rezystorów.

Koszt kupna - najłatwiej sprawdzić na Allegro.

A nie ma jakiś gotowych zestawów ? Albo pojedynczych elementów które można już kupić gotowe, tylko wystarczy zamontować i podłączyć ?

Poszukaj na elektrodzie iluminofonia albo kolorofon, na pewno znajdziesz coś prostego.

Są też gotowe zestawy do samodzielnego montażu od AVT, Nord Elektronik albo Jabel.