Kupno dodatkowej kości RAM - czy ta się nada?

Witam,
Raz na jakiś czas nadchodzi taka chwila, kiedy wypada zmienić to i owo. Tym razem padło na uaktualnienie podzespołów laptopa - dołożenie RAMu. Czy do aktualnie wykorzystywanej kości (zdjęcie niżej) pasować będzie >>> https://www.morele.net/pamiec-do-laptopa-crucial-ddr3l-sodimm-4gb-1600mhz-cl11-ct51264bf160bj-532739/. Jeśli nie, to jaką inną polecacie i dlaczego? :slight_smile:

Hej,

Jak dla mnie jest ok, czyli będzie pasować. :wink:

Pozdrawiam,
Dimatheus

a płyta obsłuży 8 ;-)? Jeżeli to jakowyś laptop gruchotek, to sprawdź.

Kość oryginalna DDR3 z 2013 roku, w dodatku o nieco wyższym taktowaniu więc podejrzewam, że 8 GB płyta obsłuży bez problemu. Mój 9-cio letni laptop z DDR2 spokojnie tyle obsłuży.

Obsłuży. Ale w razie kłopotów kość ze zdjęcia włożyłbym w slot #1, ponieważ jest niżej taktowana a często BIOS-y (szczególnie w laptopach) robią detekcję tylko pierwszej pamięci i taktują obie tak samo i wtedy niestety laptop może się nie uruchomić.

Dlaczego niżej taktowana? Przecież obie obsługują takie same taktowanie - jedna i druga kość to PC3-12800.

Oj, mój błąd :slight_smile: Sugerowałem się tylko opisem linka, grrr. Ale w razie kłopotów raczej nie zaszkodziłem chyba…

Po specyfikacji będzie pasować. Czy będą ze sobą dobrze współpracować to wyjdzie w praniu, jak coś by było nie tak to zamień je w slotach.
Inny wariant: zobacz sobie kostkę jaką masz i zerknij na aukcje. Prawdopodobnie identyczną możesz dostać za 60 -70 zł.

Dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile: W takim razie temat do zamknięcia :slight_smile: